2. HNL: Čak četiri momčadi izjednačene na vrhu tablice

Velika gužva vlada na samom vrhu 2. HNL. Rudeš prekinuo negativni niz i vratio se na prvo mjesto. Sesvete pobjedom skočile na drugo mjesto.

S odigranim susretima 24. kola 2. HNL dodatno se zakomplicirala borba za vrh prvenstvene ljestvice te naposljetku i plasman u MaxTv Prvu ligu. Naime, čak četiri momčadi konkuriraju za prva dva mjesta, a među njima izdvaja se tek Rudeš s bodom prednosti na prvom mjestu 2. HNL.

Momčad Rudeša napokon je prekinula negativni niz od četiri utakmice bez pobjede te s osvojena tri boda preuzela vrh ljestvice. Slavila je momčad Igora Bišćana minimalnim rezultatom na gostovanju u Kranjčevićevoj kod Zagreba. Jedini pogodak na susretu postigao je Vilibald Vuco pred sam kraj susreta, u 82. minuti. S druge strane, nekadašnjem prvoligašu ne piše se dobro. Ovim je porazom Zagreb pao na 10. mjesto tablice te ga po svemu sudeći čeka grčevita borba za opstanak.

Iako su Solinjani u proteklom kolu zasjeli na prvo mjesto tablice, danas su već pali na četvrto mjesto. Naime, na gostovanju u Sigetu kod Hrvatskog Dragovoljca poraženi su minimalnim rezultatom, 1:0. Jedini pogodak na susretu pao je nakon nespretne reakcije gostujućeg vratara Višića. Loše je reagirao Višić na jednu loptu iz slobodnog udarca, promašio ju, a lopta se odbila od Taraša u vlastitu mrežu.

Gorica ponovo izgubila sigurna tri boda u zadnjim minutama

U susretu igranom na Šubićevcu, Šibenik je osvojio važan bod, i to na kakav način. Iako su gosti iz Velike Gorice došli na Šubićevac pod velikim pritiskom, utakmicu su započeli na najbolji mogući način. Kako javlja sibenik.in nakon već 15 minuta igre, na semaforu je stajalo 2:0 za goste iz Velike Gorice.

Zanimljivo, oba su pogotka djelo bivšeg igrača Šibenika, Španje. Prvo je sigurno pogodio s bijele točke, a potom i odlično izveo slobodan udarac iz kojega je pao drugi pogodak. Međutim, taj mu pogodak nije pripisan jer se lopta odbila od Vukorepe u vlastitu mrežu.

Ulaskom u drugi dio susreta, zavladala je potpuno druga slika na terenu. Krenuli su Šibenčani na sve ili ništa, a uloženi rizik itekako im se isplatio. U 59. minuti smanjili su domaćini na 1:2 preko Živkovića, a konačnih 2:2 postavlja Roce prekrasnim udarcem s 25 metara za veliko slavlje na Šubićevcu.

S osvojenim bodom Šibenik je skočio na deveto mjesto, tek jedno mjesto iznad zone ispadanja. S druge strane, Goričani su već drugi susret zaredom kiksali te u posljednjim minutama izgubili četiri sigurna boda.

Imotski pobjegao s dna ljestvice

Važna tri boda upisala je momčad Imotskog na domaćem terenu. Svladali su goste iz Novigrada rezultatom 2:1. Sva tri pogotka vidjeli smo u prvom poluvremenu. Naime, poveli su domaćini pogotkom Bošnjaka u 8. minuti, ali na odgovor gostiju nismo dugo čekali. Deset minuta kasnije poravnao je Caput na 1:1, ali prije samog odlaska na odmor konačnih 2:1 postavlja argentinski nogometaš u domaćim redovima, Juan Manuel Varea.

Iako su proljetni dio prvenstva dočekali na posljednjem mjestu tablice, Imoćani s novim trenerom na klupi nižu jako dobre rezultate. U pet proljetnih kola osvojili su devet bodova čime su zauzeli 11. mjesto s tri boda prednosti pred posljednjeplasiranim Lučkom.

Machado i Goncalo nisu uspjeli spasiti Dinamo II od poraza

Još jedan dalmatinski drugoligaš stigao je do nova tri boda. Na gostovanju kod druge momčadi Dinama, Dugopolje je slavilo s 0:1. Time su prekinuli negativan niz od tri susreta bez pobjede. Jedini pogodak na susretu postigao je Špiro Peričić u 40. minuti.

Zanimljivo, za momčad Dinama II nastup su upisala i dva prvotimca – Machado i Goncalo koji se vraća nakon dugotrajne ozljede.

U posljednjem susretu danas, Sesvete su s 2:0 porazile Lučko. Oba su pogotka pala u prvom poluvremenu, prvi je djelo Ivančića, a drugi je pogodak postigao Begonja. S nova tri boda Sesvete su skočile na drugo mjesto tablice te se ponovno uključile u borbu za vrh prvenstvene ljestvice.