2.HNL: Dinamo II korak bliže naslovu, Gorica prvoj ligi, a Varaždin kvalifikacijama

Dinamo II vodeći je na ljestvici sa 57 bodova, pet više od drugoplasirane Gorice.

Odigrane su utakmice 27. kola 2. Hrvatske nogometne lige, a zanimljivo je da nijedan od šest susreta nije završio podijelom bodova. Domaćini su upisali tri pobjede, a isto toliko ponijeli su i gosti svojim kućama.

Dinamo II – Kustošija 4:0

Vodeća momčad prvenstva na Hitrec Kacijanu je već do poluvremena upisala nove bodove. Mreža vratara Kustošije Berkovića tresla se četiri puta u prvih pola sata igre. Načeo ju je Ivan Božić u 14. minuti, a tri minute kasnije Neven Đurasek povećao je vodstvo. Isti igrač upisao se u strijelce u 25. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Gabriel.

Gorica – Novigrad 1:0

Gorica je prvi pratitelj Dinamove druge ekipe, ali za njih oni nisu važni, bitnije im je ostaviti iza sebe Varaždin i Dugopolje, a minimalna pobjeda nad Novigradom drži ih na mjestu koja vodi u prvu HNL. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Henrik Ojamaa u 60. minuti susreta.

Dugopolje – Hajduk II 1:3

Dalmatinski derbi otišao je na stranu Hajdukove druge momčadi, a gubitak važnih bodova od susjeda mogao bi skupo stajati Dugopolje. Na odmor se otišlo sa 1:0 za goste golom Domagoja Bradarića u 36. minuti. Kenan Delić ušao je u igru na poluvremenu, a samo dvije minute kasnije izjednačio je rezultat, no Ivan Delić sa dva pogotka donio je Hajduku pobjedu.

Sesvete – Varaždin 0:2

U derbiju kola, ujedno i dvoboju dvije momčadi koje su zatražile prvoligašku licencu i bore se za plasman u viši rang, Varaždinci su bili bolji i u samoj završnici osigurali tri vrlo važna boda. Matija Kolarić u 79. minuti doveo je Varaždin u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Domagoj Drožđek minutu prije kraja susreta.

Lučko – Hrvatski Dragovoljac 2:3

U derbiju kod naplatnih kućica, Dragovoljci su došli do egzistencijskih bodova koji ih drže u igri za ostanak među drugoligašima. Sigećani su poveli preko Burića, Lučko do poluvremena okreće rezultat u svoju korist zahvaljujući Travagliji i Simeunoviću, da bi u nastavku susreta u samo dvije minute vidjeli novi preokret. Bilić je izjednačio rezultat, a epitet igrača utakmice drugim golom zaslužio je Vladimir Burić.

Šibenik – Solin 2:0

Gledatelji na Šubićevcu vidjeli su dva pogotka kojima su njihovi ljubimci došli do pobjede nad Solinom. Mreža gostiju zatresla se već u drugoj minuti kada je Davor Kukec sigurno realizirao kazneni udarac. U završnici utakmice Marko Brekalo postavio je konačnih 2:0