2.HNL: Kustošija u Novigradu osigurala ostanak, a Varaždin šesticom dodatne kvalifikacije

Dinamo II je sa četiri poraza u nizu ispustio vodeću poziciju na ljestvici.

Odigrane su četiri utakmice pretposljednjeg 32. kola Druge hrvatske nogometne lige, a posljednjih 90 minuta odlučiti će o jedinom putniku među trećeligaše, dok je na vrhu sve poznato.

NK Dugopolje – GNK Dinamo II 2:0

Dugopolje je na svome terenu nadigralo drugu Dinamovu momčad koja je upisala četvrti poraz u nizu i petu utakmicu u nizu bez pobjede, te tako ostala bez naslova prvaka. Domaći su poveli u 24. minuti kada je Marko Stolnik poslao loptu u krivu mrežu. Sedam minuta kasnije nakon prekršaja Čabraje, domaći igrač Ante Kušeta uzvratio mu je udarac, pa je poslan na tuširanje, međutim to nije omelo Dugopoljce, nego su preko Ivana Prtajina u 56. minuti poduplali vodstvo i sačuvali ga do kraja.

NK Sesvete – NK Lučko 2:1

Nogometaši Lučkog u velikoj su borbi za ostanak u ligi, pa su trebali bodove iz Sesveta, ali domaćin danas nije bio neraspoložen da bi izgubio bodove na svome terenu. Antonio Štimac pogodio je u 33. minuti za domaće vodstvo, a gosti su izjednačili u trećoj minuti nastavka kada je Borna Petrović kazneni udarac pretvorio u pogodak. Ipak da sva tri boda ostanu u Sesvetama zaslužan je Toni Kolega golom u 60. minuti.

NK Varaždin – NK Solin 6:0

Varaždinci su slavljem nad Solinom osigurali dodatne kvalifikacije za Prvu ligu, a goste gurnuli u nezavidnu situaciju glede ostanka u ligi. 1500 gledatelja na stadionu Varteksa razveselio je Mario Sačer već u 6. minuti, a nakon pola sata igre, Josip Golubar je podebljao vodstvo. Do odlaska na odmor najbolji strijelac Varaždinaca Domagoj Drožđek bio je precizan za 3:0. U nastavku je Sačer postigao još dva gola, a pobjedu je zapečatio Leonard Vuk u 75. minuti.

NK Novigrad – NK Kustošija 0:1

Derbi začelja koji se igrao u Novigradu otišao je na stranu Kustošije koja je sa ova tri boda osigurala ostanak među drugoligašima, a Novigrad će u Šibeniku morati tražiti bodove spasa. Novigradu je išla voda na mlin kada je Matej Vragolović u 67. minuti upario žute kartone, ali domaći nisu iskoristili igrača više, nego su štoviše ostali i bez boda, a najzaslužniji za to je Matej Bjelanović koji je zabio u 79. minuti za spasonosne bodove Kustošije.

Sutra se sastaju Gorica i Šibenik, te Hajduk II i Hrvatski Dragovoljac. Gorica za naslov prvaka treba osvojiti još jedan bod.