2.HNL: Nova pobjeda Varaždina, Novigrad na Poljudu uzeo bodove

Varaždin je najposjećeniji klub 2.hnl, čak je i ispred većine prvoligaša jer dolazi svaku utakmicu preko 1000 gledatelja.

Odigrane su utakmice 23. kola 2. Hrvatske nogometne lige, počeo je završni treći krug, a do kraja je ostalo još samo 10 kola. Vremena za ispravljanje kikseva je sve manje, kako u borbi za prvaka, tako i u borbi za ostanak u ligi.

HNK Hajduk II – NK Novigrad 0:1

Fenjeraš je došao do iznimno bitna tri boda na Poljudu protiv druge ekipe Hajduka. Ova pobjeda ih ostavlja u igri za ostanak u ligi. Susret je odlučio Edi Baša u 30. minuti susreta jedinim pogotkom na utakmici.

GNK Dinamo II – HNK Šibenik 2:0

Druga momčad Dinama je ostala na vrhu prvenstvene ljestvice zahvaljujući pobjedi na d Šibenikom koju su osigurali Mario Ćuže na otvaranju susreta u 2. minuti i Karlo Plantak na zatvaranju duboko u sudačkoj nadoknadi. Od 55. minute igrali su modri bez vratara Dinka Horkaša koji je isključen zbog igranja rukom van kaznenog prostora.

HNK Gorica – NK Lučko 2:0

Goričani su se domaćom pobjedom učvrstili na drugom mjestu koje ih vodi direktno među prvoligaše. Atiemwen Iyayi Believe u 20. minuti doveo je Goricu u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Adrian Zenko u 73. minuti.

NK Dugopolje – NK Solin 0:1

Dugopolje je u lokalnom derbiju izgubilo od Solina, a osim toga izgubili su i korak za Goricom. Pred 300 gledatelja na ŠRC Hrvatski Vitezovi pogodak odluke djelo je Anđela Svaline u 37. minuti iz kaznenog udarca.

NK Sesvete – NK Hrvatski Dragovoljac 2:2

Gledatelji u Sesvetama mogli su gledati sjajnu utakmicu punu preokreta između dvije odlične ekipe. Domaći su već u 11. minuti poveli preko Marka Tolića, a izjednačenje je šest minuta kasnije donio Hrvoje Bukvić. Dragovoljci su potpuno preokrenuli u 73. minuti preko Valentina Majstorovića, a najpravednijih 2:2 postavio je Toni Kolega u 81. minuti.

Varaždin – Kustošija 2:0

Varaždin je opravdao ulogu favorita i došao na samo bod zaostatka od kvalifikacija za Prvu ligu, gdje im je velika želja plasirati se. 1200 gledatelja na stadionu Anđelka Herjavca čekalo je na pogodak do 71. minute kada Dejan Glavica matira Carla Berkovića, a samo četiri minute kasnije pobjedu je potvrdio Matija Kolarić.