2.HNL: Sesvete tricom preskočile Kustošiju, Dinamo II slavio u Sigetu

Odigrane su dvije utakmice 12. kola Druge hrvatske nogometne lige u kojima su favoriti upisali očekivane pobjede.

NK Sesvete – NK Kustošija 3:0 (0:0)

strijelci: 1:0 Tolić 48′ , 2:0 Vasilj 74′, 3:0 Tolić 92′

NK Sesvete: Mikulić, Jelić, Majcenić, Markota, Tolić, Dago (od 68. Vranjković), Mikulić, Ćosić, Brezina (od 90. Dodig), Vasilj (od 78. Jovičević), Joković.

NK Kustošija: Vladić, Pavković, Šimunić, Kovačić, Čakarun, Vragolović, Kolega, Ntchamda (od 46. Šušković), Deak, Sabolović (od 62. Plazonja), Biškup (od 75. Ljubanović).

Sesvećani su opravdali ulogu favorita i jedne od najboljih domaćinskih momčadi lige. Kustošija je prvo poluvrijeme odoljevala napadima Sesvećana, da bi već u trećoj minuti drugog dijela susreta Marko Tolić zatresao Vladićevu mrežu. Nastavljali su domaći pritiskati, a novi pogodak postigli su u 74. minuti preko Marija Vasilja. Konačnih 3:0 svojim drugim pogotkom postavio je igrač utakmice Tolić.

NK Hrvatski Dragovoljac – GNK Dinamo II 0:1 (0:1)

strijelac: 0:1 Bagarić 39′

NK Hrvatski Dragovoljac: Šubarić, Filipović, Žugaj, Majstorović, Alghoul, Bilić (od 89. Cetina), Havojić, Pejić, Miličević (od 52. Matijašević), Burić (od 84. Žužul), Ćorić.

GNK Dinamo II: Jurić, Matel (od 46. Barišić), Gogić, Čuić, Čalušić, Kim Woo, Kapitanović, Stanić (od 61. Knežević), Rešetar (od 53. Šipoš), Kim Hyeong, Bagarić.

Druga momčad Dinama slavila je na gostovanju u Sigetu kod Hrvatskog Dragovoljca s 1:0. Momčad Igora Jovičevića pojačao je prvotimac Alexandru Matel koji je odigrao prvih 45 minuta, ali zato trener mlade ekipe modrih nije koristio usluge većine igrača koji su nastupili u Astani poput Roka Baturine i Marija Ćužea. Ipak Dinamovci su uspjeli slaviti golom Ilije Bagarića u završnici prvog dijela i potvrdili mjesto vodeće momčadi lige. Nogometaši Hrvatskog Dragovoljca propustili su priliku odmaknuti se iz donjeg doma, a ovo im je već treći u nizu poraz na svom SRC Stjepan Spajić.