2.HNL: Subota u znaku gostiju, Varaždin prosuo dva boda

Kristijan Lovrić sa dva pogotka je bio junak susreta u Solinu.

U subotu su odigrane tri utakmice 22. kola Druge hrvatske nogometne lige, a domaće ekipe nisu uspjele doći do troboda, dok gosti mogu zadovoljno trljati ruke.

VARAŽDIN – HAJDUK II 2:2

Pred 1200 gledatelja na stadionu Anđelko Herjavec, Varaždin i Hajduk odigrali su odličnu utakmicu koja je prisutne gledatelje mogla podsjetiti na prvoligaške dane. Varaždinci su poveli već u devetoj minuti. Nakon što je Anto Palaversa igrao rukom u kaznenom prostoru, precizan s bijele točke je bio Domagoj Drožđek. Gosti su uspjeli izjednačiti netom prije odlaska na odmor golom Darka Nejamšića. Ponajbolji igrač Varaždina Dejan Glavica doveo je u 66. minuti svoju ekipu do nove prednosti, ali ponovo su Varaždinci kapitulirali u završnici. U 81. minuti Stanko Jurić je matirao vratara Nevistića i uzeo Varaždinu dva boda koja bi im mogli nedostajati za plasman u prvu ligu.

SOLIN – KUSTOŠIJA 1:2

Kustošija je došla do iznimno važna tri boda koja su joj prijekopotrebna u borbi za ostanak. Već u 14. minuti Kristijan Lovrić je doveo Zagrepčane u vodstvo, a isti igrač matirao je domaćeg vratara Jelića i devet minuta kasnije. Solinjane je u igru vratio Luka Kapetanović u 68. minuti, imali su domaći dovoljno vremena da probaju okrenuti rezultat u svoju korist, no obrana Kustošije je odradila odličan posao i zaustavila sve pokušaje Solina, čak su bili malo i pregrubi, te su zaradili šest javnih opomena.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – ŠIBENIK 1:1

Nekad prvoligaški meč, čak su i na klupama legende Prve HNL Igor Pamić i Borimir Perković, a danas utakmica za bježanje sa dna druge lige. Šibenčani su preko Stipana Banića došli do rane prednosti već u 10. minuti susreta, a ona je trajala do 36. minute kada je Marko Filipović pogodio za 1:1, a to je bio pokazalo se i konačni rezultat.

Susret Novigrada i Dugopolja igra se danas, dok će se utakmice Gorica – Sesvete i Lučko – Dinamo II igrati u utorak, 20. ožujka,