Kvalifikacije za Euro: Hrvatska nadigrala Azerbejdžan, pola tuceta golova u Gradskom vrtu

Utakmica 3. kola, skupina H: Hrvatska - Azerbejdžan 6.0 (4:0). Kada se na rezultat i igru nadoda sjajna atmosfera u Gradskom vrtu dobije se jedna lijepa večer hrvatskog nogometa

Kvalifikacije za Euro

HRVATSKA – AZERBEJDŽAN 6:0

Utakmica 3. kola: Hrvatska – Azerbejdžan 6:0 (4:0). Gradski vrt.

Strijelci: 1:0 Kramarić (11′), 2:0 Perišić (34′), 3:0 Perišić (45′), 4:0 Brozović (45′), 5:0 Modrić (56′-11m), 6:0 Sadıqov (61′-ag).

HRVATSKA: Subašić, Ćorluka, Srna, Vida, Pranjić, Rakitić, Modrić (od 59′ Halilović), Brozović, Kovačić (od 24′ Perišić), Mandžukić, Kramarić (od 76′ Olić).

AZERBEJDŽAN: Agajev, Sadiqov, Allahverdiyev (od 67′ Quliyev), Ramaldanov, Medvedev, Qarayev (od 30′ Ramazanov, od 41′ Hüseynov),  Hüseynov, Ämirquliyev, Abdullayev, Äliyev, Nazarov.

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Azerbejdžan i s maksimalnih devet bodova izbila je na prvo mjesto ljestvice skupine H zbog bolje gol razlike u odnosu na Italiju.

Skupina H
Rezultati, 3. kolo: Malta – Italija 0:1 (Pelle 24), Norveška – Bugarska 2:1 (Elyounoussi 13, Nielsen 71/Bodurov 43). Poredak: Italija 9, Hrvatska 9, Norveška 6, Bugarska 3, Azerbejdžan, Malta bez bodova.

Teško se sjetiti utakmice u bližoj prošlosti u kojoj je Hrvatska djelovala toliko moćno i toliko konkretno u napadačkom dijelu. Azerbejdžan nije momčad koja bi prema kvaliteti trebala praviti probleme Hrvatskoj, ali isto je vrijedilo za Maltu pa je dojam nakon utakmice bio dijametralno suportan nego nakon ogleda u Gradskom vrtu. Dovoljno je spomenuti da je Azerbejdžan od Italije izgubio pogotkom u samoj završnici.

Upravo zato, uz neophodna i najvažnija tri boda, dojam koji je Hrvatska ostavila daje puno veći optimizam za nastavak kvalifikacija nego što je to bilo nakon ogleda protiv Malte i Bugarske. S obzirom da na EP direktno idu dvije ekipe, Hrvatska s ovakvom igrom ne mora previše strahovati. Kada se na sve nadoda sjajna atmosfera u Gradskom vrtu, dobije se jedna lijepa večer hrvatskog nogometa.

Hrvatska je odlično krenula u utakmicu, pokušaj glavom Rakitića u sedmoj minuti nije bio precizan. Gol je stigao četiri minute kasnije. Srna je odlično ubacio s desne strane, Kramarić je klizećim startom na prvoj vratnici pospremio loptu u mrežu još jednom potvrdivši da mu je mjesto u početnoj momčad – 1:0.

U 19. minuti lopta je došla do Pranjića koji je s ruba kaznenog prostora potegnuo, ali vratnica se ispriječila!

Dvije minute kasnije Alijev je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, ali njegov pokušaj prošao je kraj vratnice.

Trebalo je dočekati 34. minuti za drugi pogodak. Rakitić je ubacio, a Perišić glavom pospremio loptu u mrežu – 2:0. Deset minuta kasnije Pranjić je ubacio s lijeve strane, a Perišić opet sjajnim udarcem glavom pogodio za 3:0. Kao da to nije bilo dovoljno, Modrić je sjajno pronašao Brozovića nakon sjajne minijature. Brozović je odlično primirio loptu i iz okreta prizemnim udarcem poentirao za 4:0.

Hrvatska je u istom ritmu nastavila u drugom dijelu. U 55. minuti Kramarić je gurnuo visoku loptu za Srnu, Allahverdiyev je neporezno krenuo visoko dignuvi nogu i očešao hrvatskog reprezentativca po glavi. Sudac je kratko razmislio i pokazao na bijelu točku. Luka Modrić je bio siguran – 5:0. Kao da to nije bilo dovoljno nesreće za goste, Perišić je probio lijevi bok i ubacio loptu, a Sadygov nes(p)retno pospremio loptu u vlastitu mrežu – 6:0.