ATP: Marin Čilić izborio polufinale Moskve, Ivo Karlović zaustavljen u četvrtfinalu Beča

Moskva, četvrtfinale: Marin Čilić - Tommy Robredo 6:3, 6:3. Beč, četvrtfinale: Ivo Karlović - David Ferrer 6:7 (5), 3:6

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić izborio je polufinale ATP turnira u Moskvi pobijedivši Tommyja Robreda 6:3, 6:3, dok je Ivo Karlović izgubio u četvrtfinalu turnira u Beču od Davida Ferrera 6:7 (5), 3:6.

Čilić je odigrao odličan meč, te je od devet break lopti iskoristio četiri. Jedan break bio je dovoljan za osvajanje prvog seta, u drugoj dionici tri put je oduzimao servis protivniku, dok je Robredo u isto vrijeme samo jednom uspio ostvariti break.

Bio je to sedmi međusobni ogled i Marinova četvrta pobjeda. Inače, bio je to treći ogled dvaju tenisača ove godine, u Barceloni je slavio Čilić, dok je u Umagu uspješniji bio Robredo. Čilić će u polufinalu odmjeriti snage s Kazahstancem Mikhailom Kukuškinom.

Karlović se nije uspio plasirati u polufinale turnira u Beču. I Karlović i Robredo bili su sigurni na početnom udarcu u prvom setu i odluka je pala u tie breaku. Kod 5:5 španjolski tenisač stigao je do mini breaka i odmah iskorisito set loptu na početnom udarcu. U drugom setu Ferrer je kod 1:1 stigao do jedinog breaka u meču i otvorio si put prema pobjedi.