3. pretkolo u Poltavi: VORSKLA – LOKOMOTIVA 2:3

NK Lokomotiva/Foto: nklokomotiva.hr

U uzvratnoj utakmici 3. pretkola nogometne Europske lige zagrebačka Lokomotiva je u gostima kod ukrajinske Vorskle pobijedila sa 3:2 te se nakon 0:0 iz prvog susreta, plasirala u posljednje pretkolo.

Nogometaši Lokomotive  su poveli već nakon 32 sekunde. Pred svojim kaznenim prostorom prekinuli su napad domaćina i razvili odličnu kontru koju je u pogodak pretvorio Petar Bočkaj. U 33. minuti mogla je Lokomotiva povećati vodstvo. Bartolec se dobro probio po desnom boku i ubacio je u peterac, ali je Bočkaj bio prekratak.

Na početku drugog poluvremena, u 49. minuti, Vorskla je uspjela izjednačiti iz jedne bezazlene situacije. Kobakhidze je ubacio u petarac Lokosa, na lopti je već bio vratar Zagorac, ali Perić to nije vidio i u klizećem startu je loptu skrenuo u vlastitu mrežu, no četiri minute kasnije još jedan odličan kontranapad Lokomotive. i Ivan Fiolić, prekrasnim udarcem sa 20 metara pogađa za vodstvo Lokomotive 2:1, na sjajnu asistenciju Bočkaja.

U 64. minuti Ćorić  izvodi  slobodan udarac, a Dino Perić zabija za 3:1. Do kraja susreta Vorskla je uspjela tek ublažiti poraz pogotkom Česnjakova u 74. minuti.

Ždrijeb posljednjeg pretkola Europske lige je u petak u Nyonu u 13 sati.

STRIJELCI: 0:1 Bočkaj (1), 1:1 Perić (49-ag), 1:2 Fiolić (53) 1:3 Perić (64), 2:3 Česnjakov (74).
SUDAC: Orel Grinfeld (Izrael)
STADION: Oleksij Butovskij

GLEDATELJA: 10.000.