35. kolo HNL-a: Dinamo još uvijek bez poraza, Hajduk osigurao Europu

Hajduk je pobjedom protiv Zagreba osigurao kvalifikacije za Europsku ligu, a u zadnjem kolu za Europu će se još boriti Lokomotiva, Zagreb i Slaven Belupo...

Antonio Ježina/Foto: Gettyimages

Slaven Belupo produžio je agoniju Zadra. Nakon što su Zadrani prošli tjedan saznali da jedino oni od aktualnih prvoligaša nisu dobili licencu 1.HNL sljedeće sezone, ni rezultat ih nije pomazio.

Posljednju utakmicu u karijeri odigrao je velikan hrvatskog nogometa i ujedno najbolji strijelac HNL-a svih vremena, Davor Vugrinec, a po teškom terenu u Koprivnici Farmaceuti su dobili nova tri boda preko dvostrukog strijelca Ejupia. Igor Štimac bio je posebno ljut nakon utakmice jer smatra da se utakmica nije igrala u regularnim uvjetima.

Kao da se neka utakmica u HNL-u ikad igrala po pravilniku…

Hajduk je u Splitu dočekao Medićev Zagreb u izravnom dvoboju za Europu. Od početka se znalo da će trebati nametnuti pritisak žele li doći do pobjede, a tri boda osigurao im je Nikola Vlašić odličnim volejem sa ruba šesnaesterca.

Do kraja utakmice, Hajduk je bio taj koji se našao u podređenom položaju. Sjevale su akcije Zagreba sa svih strana, ali Hajdukova obrana, a ponajprije Lovre Kalinić, bili su na visokoj razini. Utakmica je završena minilanom pobjedom Hajduka 1:0.

Rijeka je na svojoj staroj Kantridi odigrala vjerojatno posljednju utakmicu. Aramada i ostali navijači, dostojno su se oprostili od ljepotice pod stijenama, a dodatno slavlje zaslužila je odlična igra Rijeke protiv Osijeka. Osijek, koji se bori za opstanak, kapitulirao je već u prvom poluvremenu (2:0), da bi do kraja utakmice imao tri komada u mreži.

Strijelci za Rijeku bili su Balaj, Sharbini i Tomasov. Osijek je od 61. minute igrao s igračem manje jer je Bralić dobio drugi žuti karton.

Istra je u Puli protiv Dinama našla bodove spasa i uspjela s prvakom odigrati 1:1. Dinamo i tako više nema nikakvih briga, dva trofeja ove sezone su u vitrini te se može okrenuti ljetu i pripremama za napad na Ligu prvaka.

Strijelac za Istru bio je Jo, a za Dinamo Soudani.

Lokomotiva je u Zagrebu nastavila katastrofalno proljeće i nakon odlaska Ivkovića pa je finalist Kupa, Split uzeo tri boda uz tri pogotka u Lokomotivinoj mreži. Domaćini su se raspali posljednjih deset minuta kada dva pogotka zabija Erceg, a stvar dovršava Marko Rog.

Ante Rukavina je u 81. minuti zaradio isključenje nakon dva žuta kartona u razmaku od tri minute.

Iz lige će vjerojatno ispasti Zadar zbog licence, a Osijek ili Istra će u doigravanje za opstanak. Što se tiče ulaska u Europu, Hajduk je siguran, a za još jedno mjesto, u zadnjem kolu, borit će se Lokomotiva, Zagreb i Slaven.