Rapsodija golova u trećem kolu 1.HMNL: Solin iznenadio Makarane

Treće kolo 1.HMNL pršti od golova...

U trećem kolu 1. HMNL Split, Dinamo i Square očekivano su odnijeli pobjede, dok je Solin iznenadio makarsko Novo vrijeme. Potpićan je osvojio prve bodove protiv Osijeka, a Nacional protiv Uspinjače igra u utorak.

Split Tommy – Vrgorac 11:1

Utakmica na Gripama prozvana je derbijem kola, budući da su obje momčadi u susret ušle sa stopostotnim učinkom. Splićani su u dosadašnjim dvobojima ostvarili 13:0 gol razliku te su s razlogom bili favoriti, što su i više nego uspješno opravdali.

Gosti su pali pod moćnim Splitom predvođenim Genariom, Alenom Fetičem, Davijem, Dujom Bjarušovićem i Jakovom Grcićem koji su dva puta pogađali u mrežu. Jedan gol za splićane zabio je Stjepan Perišić, a vlasnik jedinog pogotka kod gostiju bio je Duško Martinac. Zanimljiva je činjenica da Franco Jelovčić, ponajbolji igrač domaćina, nije zabio nijednom.

Split nakon ove utakmice vodi na tablici, s gol razlikom 24:1.

Futsal Dinamo – Murter 6:1

Na domaćem terenu Zagrepčani su nadigrali jedinog otočkog predstavnika i tako zauzeo drugo mjesto na tablici ukupnog poretka. Igrač susreta bio je Silvio Toth koji je gledatelje počastio hat- trickom.

Tek u drugom dijelu utakmice Murter je jedinim golom smanjio prednost, a tijekom dvoboja za Dinamo su, osim tri gola Totha, zabijali i Kristijan Čekol, Matija Capar i Matej Horvat.

Novo vrijeme – Solin 2:5

Iznenađenje kola uslijedilo je u Makarskoj, gdje je Solin s čak tri gola razlike svladao favorizirano Novo vrijeme. Iako su domaćine nedavno napustili neki čak i ključni igrači, Makarani su u igru ušli solidno, ali golovi Vedrana Kazarića i Renata Buzova im ipak nisu bili dovolji.

Raspoloženi Solin je poveo već u drugoj minuti susreta preko Hrvoja Jurasa, da bi na poluvrijeme otišli s rezultatom od 2:2, a drugi zgoditak bio je zasluga Petra Kovačevića. Andrija Bogdanović za goste je zabijao dva puta, a u strijelce se upisao i Ivan Jurjević, postavivši konačni rezultat od 5:2.

Potpićan 98 ADT – Osijek Kelme 4:2

Još jednu ugodnu predstavu predočila je momčad Potpićana, koja je sa dna ljestvice ušla u utakmicu i uzela prve bodove, iako su Osječani bili blagi favoriti.

Gosti su u drugoj minuti poveli golom Andreja Pandurevića, da bi nakon samo jedne minute Ivan Jasprica izjednačio. Iako su osječani u 22. minuti ponovno poveli preko Nikole Erora, za Potpićan su zabijali Sanel Bojkić (2) i Alen Lalić (1).

Square – Alumnus 6:2

U uobičajeno užarenoj atmosferi u Gospinom polju Gospari su u drugoj utakmici u nizu zabili čak šest golova. Square je na odmor otišao s 3:1, a Alumnus se uspio približiti na čak 3:2. Dalje od toga gosti nisu uspjeli otići, a Dubrovčani su upisali još 3 pogotka.

Za Square su strijelci bili Marinko Šamija (3), Maro Đuraš i Mateo Vodopić. Oba pogotka za Alumnus zabio je Dario Markić.