[VIDEO] SP Kvalifikacije: Hat-trick Dempseyja, Meksiko preuzeo vrh

Treće kolo sjevernoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji je iza nas, a svi favoriti su upisali domaće pobjede.

Trinidad i Tobago je u Port of Spain s minimalnih 1:0 slavio protiv Paname. Jedini gol vidjeli smo u 37. minuti, nakon što je Molino sam povukao polukontru i pogodio s 20 metara u sami donji kut za pobjedu.

Meksiko je na domaćem terenu također upisao pobjedu, Kosta Rika je pala s 2:0. Već u sedmoj minuti Vela je sjajnom loptom pronašao Chicharita, koji lobom zabija za 1:0. Sekunde prije kraja prvog dijela korner je izveo Vela, a Araujo glavom postavio konačnih 2:0.

SAD je u San Joseu sa čak 6:0 deklasirao Honduras i upisao prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama. Već u petoj minuti Lletget je zabio za 1:0 i sjajno otvaranje domaćina. U 27. minuti Bradley je vukao loptu dvadesetak metara i pucao s ruba kaznenog prostora te povisio na 2:0. Onda je krenuo show Clinta Dempseyja. U 32. minuti odličnom loptom pronašao ga je Pulišić i Dempsey nije imao problema zabiti za 3:0. Pulišić je sjajno otvorio nastavak, već u 13. sekundi zabio je za 4:0, a isti igrač ponovno je proigrao Dempseyja u 49. minuti, koji zaobilazi golmana gostiju i povisuje na 5:0. Svoj hat-trick Dempsey je kompletirao u 54. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara.