[VIDEO] SP Kvalifikacije: Bugarska pobijedila Nizozemsku, remi Belgije i Grčke

Odigrane su i večernje utakmice europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju 2018. godine, u kojima smo vidjeli senzacionalnu pobjedu Bugarske i remi u sudaru dvije vodeće momčadi skupine H.

Domaćin prošlog Europskog prvenstva, reprezentacija Francuske na gostovanju u Luksemburgu izborila je, teže od očekivanog, pobjedu od 3:1. U 28. minuti Sidibe je prizemno centrirao, a Giroud zabio za 1:0. Međutim, samo šest minuta kasnije Matuidi je napravio prekršaj za kazneni udarac, a Joachim izjednačio na 1:1. Ipak, samo tri minute kasnije Dembele pada u kaznenom prostoru pa Latvijac Treimanis ponovno pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac sigurno je izveo Griezmann i donio Pijetlovima novo vodstvo. Konačnu pobjedu potvrdio je Giroud svojim drugim pogotkom, glavom nakon asistencije Mendyja.

U drugom susretu ove skupine Bugarska je u Sofiji senzacionalno pobijedila Nizozemsku 2:0 i preskočila ju na tablici. Već u petoj minuti Slavchev je svijećom uposlio Deleva, koji prolazi De Vlaara, zaobilazi Zoeta i zabija za 1:0. U 20. minuti već je 2:0. Kostadinov je uposlio Deleva, koji sjajnim udarcem s 20 metara povisuje prednost Bugara. Na odmoru su u igru ušli Hoedt i Sneijder, umjesto De Ligta i Wijnalduma, no ni to nije pomoglo i Bugarska je upisala veliku pobjedu.

Jedan susret igrao se u skupini B i to onaj između Portugala i Mađarske, a Portugalci su se 3:0 pobjedom približili Švicarskoj na tri boda zaostatka. Sve je bilo rješeno unutar četiri minute prvog dijela. Prvo je u 32. minuti Guerreiro s lijeve strane prizemno centrirao, a Andre Silva zabio za 1:0, da bi isti igrač četiri minute kasnije uposlio Ronalda, koji s ruba kaznenog prostora povećava prednost na 2:0. U nastavku je Ronaldo u 65. minuti iz slobodnog udarca povisio na 3:0, što se ispostavilo i konačnim rezultatom.

U izravnom dvoboju za prvo mjesto skupine H Grčka je do sudačke nadoknade vodila protiv Belgije, koja je s igračem više došla do boda. Grke je u vodstvo doveo Kostas Mitroglou nakon lijepe dubinske lopte Tachtsidisa u 18. sekundi drugog dijela. U 65. minuti je Tachtsidis zaradio crveni karton, što koristi Mertens i u 89. minuti centrira, a Lukaku prima loptu na prsa, okreće se i zabija za 1:1. Još je u petoj minuti sudačke nadoknade Tzavellas također dobio crveni karton pa su Grci susret završili s devetoricom.

Skupina A

Luksemburg 1:3 Francuska (Joachim 34. – 11m / 28., 77. Giroud, 37. – 11m Griezmann)

Bugarska 2:0 Nizozemska (Delev 5., 20.)