[VIDEO] SP Kvalifikacije: Pobjede Engleske, Njemačke i Češke

Iza nas su popodnevne utakmice europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju 2018. godine, a favoriti su bili sigurni.

U skupini C Češka je u gostima očekivano deklasirala San Marino, završilo je 6:0. Već u 17. minuti Gebre Selassie je povratnom loptom pronašao Baraka, koji zabija za 1:0. Dvije minute kasnije Barak uzima loptu domaćinu i pronalazi Daridu, koji uz samu stativu povisuje na 2:0. Ponovno je Barak sudjelovao kod gola i u 24. minuti. Krejči ga je lijepo uposlio, a Barak ispod grede povisio na 3:0. I ponovno je samo dvije minute bilo potrebno Česima da povećaju prednost. U 26. minuti Jankto je centrirao, a Gebre Selassie zabio za 4:0. Do poluvremena još se i Krmenčik upisao u strijelce, nakon druge asistencije Jankta u 43. minuti. U nastavku smo vidjeli samo jedan pogodak i to Daride iz kaznenog udarca u 77. minuti.

Drugu utakmicu iste skupine favoriti su također uvjerljivo dobili. Njemačka je u Bakuu sa 4:1 pobijedila Azerbajdžan, našeg Roberta Prosinečkog. Gosti su poveli u 19. minuti. Hector je prizemno centrirao, a Schurrle potkopao loptu za vodstvo. Azerbajdžanci se vraćaju u susret u 31. minuti. Ismayilov je uposlio Nazarova, koji prolazi Khediru i izjednačuje. Ipak, samo pet minuta kasnije Schurrle nakon gola upisuje i asistenciju, a Muller zaobilazi Agayeva i zabija za 2:1. U posljednjim trenutcima prvog dijela Mario Gomez glavom povisuje na 3:1. Pobjedu je potvrdio Schurrle, svojim drugim pogotkom devet minuta prije kraja, udarcem u same rašlje.

Jedna utakmica igrala se i u skupini E. U kavkaskom derbiju Armenija je u Yerevanu pobijedila Kazahstan s 2:0. U 64. minuti kod gostiju je pocrvenio Maliy, što je iskoristio Mkhitaryan i devet minuta kasnije nakon soloprodora zabio za 1:0. U 75. minuti Hovhannisyan je centrirao, a Ozbiliz poluvolejom postavio konačnih 2:0.

I u skupini F popodne smo vidjeli jedan susret, u kojem je Engleska na Wembleyju s 2:0 pobijedila Litvu. U 22. minuti Raheem Sterling je s lijeve strane centrirao, a Jermain Defoe lijepo pogodio pod gredu za vodstvo Engleza. U 66. minuti pobjedu je potvrdio Jamie Vardy nakon asistencije Lallane.

Europske kvalifikacije za SP 2018., peto kolo:

Skupina C

San Marino 0:6 Češka (17., 24. Barak, 19., 77. – 11m Darida, 26. Gebre Selassie, 43. Krmenčik)

Azerbajdžan 1:4 Njemačka (Nazarov 31. / 19., 81. Schurrle, 36. Muller, 45. Gomez)