[VIDEO] SP Kvalifikacije: Sjeverna Irska pobijedila Norvešku, poraz Slovenije

Odigrane su i večernje utakmice petog kola europskog dijela kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju, a nisu svi favoriti upisali pobjede.

U skupini C Sjeverna Irska je iznenađujuće s 2:0 pobijedila Norvešku. Već u drugoj minuti Ward je primio loptu na 20 metara od gola, leđima okrenut prema golu, okrenuo se i pucao te uz sami kut pogodio za 1:0. Skandinavci se nisu uspjeli oporaviti od primljenog gola pa su u 33. minuti primili još jednog. Davis je proigrao Washingtona, koji je za pola koraka izbjegao zaleđe i kroz noge Jarsteina povisio na 2:0 te ujedno postavio i konačan rezultat.

Susjedna Crna Gora u okviru skupine E izgubila je od Poljske u Podgorici 2:1. Gol večeri zasigurno pripada Robertu Lewandowskom, koji je u 40. minuti prekrasno izveo slobodni udarac s 22 metra i pogodio za 1:0. Ipak, u 63. minuti Kojašević je centrirao, a Mugoša glavom izjednačio na 1:1. Pobjedu Poljacima osam minuta prije kraja donosi Piszczek lobom s 15 metara nakon prekrasne asistencije Zielinskog.

Danska je u istoj skupini u gostima remizirala s Rumunjskom 0:0.

Slovačka je u skupini F očekivano s 3:1 pobijedila Maltu. Slovake je do vodstva doveo Weiss već u drugoj minuti. Nakon kratke kombinacije napravio je dvostruko proigravanje s Nemecom i uz pomoć grede zabio za 1:0. Međutim, Maltežani se nisu predavali i u 14. minuti Farrugia je povukao kontru i završio ju golom za izjednačenje. Ipak do kraja poluvremena Greguš odličnim udarcem iz daljine po podu vraća prednost gostima. U 79. minuti Farrugija dobija drugi žuti karton, što Slovaci koriste i samo pet minuta kasnije Nemec udarcem s ruba kaznenog prostora postavlja konačnih 3:1. Isti igrač u posljednjim sekundama nepotrebno je zaradio i crveni karton.

Naši drugi susjedi, koji su igrali večeras, bili su Slovenci, a oni su izgubili od Škotske 1:0. Jedini strijelac bio je Chris Martin dvije minute prije kraja, uz pomoć stative. Time je Slovenija pala na treće mjesto i nalazi se izvan kruga reprezentacija za play-off.