[VIDEO] SP Kvalifikacije: Svi favoriti u Aziji upisali pobjede

Odigrano je sedmo kolo azijskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju 2018. godine, a svih šest domaćina upisalo je očekivane pobjede.

U skupini A sve tri domaće momčadi upisale su po minimalnu, 1:0 pobjedu. Južna Koreja je u Seoulu pobijedila Siriju. Strijelac jedinog pogotka bio je Hong već u četvrtoj minuti, nakon nespretne intervencije gostujuće obrane iz kornera.

Uzbekistan je nastavio pobjeđivati, a ovaj put stradao je Katar. Završilo je 1:0, a pobjednički gol postigao je Ahmedov iz slobodnog udarca s 25 metara u 65. minuti.

I treća današnja utakmica završila je s minimalnih 1:0, a u njoj je prvoplasirani Iran pobijedio Kinu. Momčad Vahida Halilodžića slavila je pogotkom Taremija iz poluvoleja u 30. sekundi drugog poluvremena.

U skupini B vidjeli smo više pogodaka, no također su samo domaćini došli do pobjeda. Australija je u Sydneyju s 2:0 pobijedila Ujedinjene Arapske Emirate. Prvi gol pao je nakon samo sedam minuta. Korner je izveo Troisi, a Irvine glavom zabio za 1:0. Potvrdu pobjede Klokanima je donio Leckie također nakon kornera Troisija dvanaest minuta prije kraja.

Japan je ostao na diobi prvog mjesta, nakon što je u Saitami sa 4:0 deklasirao Tajland. U osmoj minuti Shinji Kagawa je s desne strane primio loptu od Okazakija i odmjerenim udarcem zabio za 1:0. U 19. minuti Kubo je centrirao, a Okazaki glavom povisio na 2:0. U nastavku Samuraji postižu još dva pogotka. Prvog je postigao Kubo fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 57. minuti, a Yoshida je sedam minuta prije kraja nakon kornera Kiyotakea postavio konačnih 4:0. Mogli su gosti doći do počasnog pogotka, no u 89. minuti Kawashima je obranio kazneni udarac Dangdi.

Posljednja utakmica dana igrana je u Jeddahu, gdje je Saudijska Arabija s minimalnih 1:0 pobijedila Irak i ostala na samom vrhu. Jedini gol vidjeli smo u minuti kad je Al Abed uposlio Al Shehrija, koji s 25 metara donosi pobjedu Arapima.