[VIDEO] SP Kvalifikacije: Brazil osigurao SP, Kolumbija uvjerljiva, poraz Urugvaja

Odigrane su i preostale četiri utakmice 14. kola južnoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo, koje će se nagodinu održati u Rusiji. Svi favoriti upisali su lagane pobjede, osim Urugvaja, koji je poražen u Peruu.

Kolumbija se s 2:0 pobjedom u Quitu učvrstila na trećoj poziciji, koja vodi u Rusiju. Ekvador je tako upisao i drugi uzastopni poraz, a Kolumbijci su sve riješili u prvom dijelu. Najprije je u 20. minuti nakon duge akcije Borja centrirao, a James Rodriguez uklizao i zabio za 1:0, da bi samo 14 minuta kasnije James proigrao Cuadrada, koji postavlja konačnih 2:0. Do kraja susreta domaći su ostali s igračem manje, pošto je u 61. minuti crveni karton zaradio Caicedo.

Čile je bez problema s 3:1 pobijedio Venezuelu i ponovno preskočio Argentinu na četvrtom, posljednjem mjestu koje izravno vodi na SP. Već u petoj minuti Alexis je fenomenalno izvedenim slobodnim udarcem zabio za 1:0, da bi svega dvije minute kasnije Alexis prošao kroz sredinu i uposlio Aranguiza, koji dodaje za Paredesa i to je 2:0. U 22. minuti isti igrač na asistenciju Alexisa glavom povisuje i na 3:0 i već tada je bilo jasno kako će domaćin pobijediti. Do kraja susreta Rondon je samo u 63. minuti glavom uspio smanjiti na konačnih 3:1.

Brazil je i matematički osigurao nastup u Rusiji i postao prva momčad, kojoj je to uspjelo. U 34. minuti Coutinho je s Paulinhom napravio dvostruko proigravanje i lijepo s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:0. Točno pola sata kasnije nakon polukontre Neymar je vukao loptu pola igrališta i povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Marcelo lobom pet minuta prije kraja nakon proigravanja Paulinha petom.

Najveće iznenađenje priredio je Peru, koji je u Limi s 2:1 pobijedio Urugvaj.  U 30. minuti Suarez je proigrao Sancheza, koji poluvolejom donosi prednost Urugvajcima. Ipak, samo pet minuta kasnije Guerrero je primio loptu na dvadesetak metara od gola i lijepim udarcem izjednačio na 1:1. Pobjedu za veliko slavlje donio je Flores, nakon što mu je Guerrero prsima spustio loptu u 62. minuti.