[VIDEO] SP Kvalifikacije: Meksiko preuzeo vrh, ostale momčadi remizirale

Iza nas je i četvrto kolo sjevernoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, a samo jedna reprezentacija opravdala je ulogu favorita.

Već u prvom sinoćnjem susretu tada prvoplasirana Kosta Rika uspjela je samo remizirati u gostima kod Hondurasa, završilo je 1:1. Poveli su domaći u 35. minuti. Nakon duge akcije Mario je ubacio loptu u kazneni prostor, a najbolje se snašao Lozano i doveo Honduras u vodstvo. Kostarikanci su se ipak spasili od drugog uzastopnog poraza u 69. minuti. Tada se nakon kornera najbolje snašao Waston i glavom donio bod gostima.

Meksiko je uspio s minimalnih 1:0 pobijediti posljednjeplasirani Trinidad i Tobago i zasjesti na prvo mjesto. Jedini gol gledatelji u Port of Spain vidjeli su u 58. minuti nakon kornera s desne strane, Layun je centrirao, a Diego Reyes donio sva tri boda gostima.

U posljednjoj utakmici vidjeli smo još jedan remi, onaj između Paname i SAD-a, završilo je 1:1. Pulišić je u 40. minuti probio desnu stranu i pretrčao kroz trojicu igrača te uposlio Dempseyja, koji nije imao težak zadatak dovesti Amere u vodstvo. Ipak, samo četiri minute kasnije nakon ubacivanja iz outa u šesnaesterac gostiju najbolje se snašao Gabriel Gomez i donio vrijedan bod Panami, koja i dalje drži treće mjesto. SAD je sada četvrti i trenutno drži poziciju, koja ga vodi u dodatne kvalifikacije.