[VIDEO] LP (Ž): Barcelona prvi put u povijesti u polufinalu, nevjerojatan preokret PSG-a

Odigrane su tri uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka za žene i saznali smo prvih tri sudionika polufinala.

Na Mini Estadi Barcelona je protiv Rosengårda branila minimalnu 1:0 pobjedu stečenu u Švedskoj i potvrdila ju. Završilo je 2:0, a Barcelona je tako postala prva momčad iz Španjolske u povijesti, koja se plasirala u polufinale.

Švedska momčad, baš kao i u prvoj utakmici, dominirala je susretom, a već u petoj minuti Masar je pogodila gredu. Pucale su i Nilsson i Marta, no pored gola, da bi prvu priliku Blaugrana imala u 20. minuti, no Unzue je s 15 metara pucala pored gola. Do kraja poluvremena prilike su imale Martens i Marta, no Katalonke su se spasile i na odmor se otišlo bez pogodaka. Vrijedi spomenuti i kako se Lotta Schelin i dalje nije oporavila od ozljede noge pa je propustila današnji susret.

U nastavku Barcelona je iz prve prave prilike povela i osigurala pitanje pobjednika. Losada je s lijeve strane prizemno centrirala, Hermoso od stative zabila za 1:0. I ponovno je švedska momčad napadala, no nijednom na susretu nije uputila udarac u okvir gola. To je iskoristila španjolska momčad i u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Mariona je pronašla Latorre, koja je izbjegla zaleđe i postavila konačnih 2:0. Iva Landeka u susret je ušla u 63. minuti.

Paris Saint-Germain napravio je veliku senzaciju i izbacio Bayern senzacionalnom pobjedom od 4:0. Prvi je to bio put nakon 21. prosinca 2014. godine da je golmanica Bayerna Tinja-Riikka Korpela primila više od tri gola u istoj utakmici. Već u četvrtoj minuti Perisset je izvela slobodni udarac, a Delie najbolje iskoristila smušenost Bavarki i zabila za 1:0. Samo osam minuta kasnije Boquete je izvela slobodni udarac, a Cristiane nakon drugog pokušaja povisila na 2:0. Neobjašnjivu pogrešku u 42. minuti napravila je Wenninger, koja je na 20 metara od gola predala loptu Trani, koja lobom vara Korpelu i na odmor odvodi Parižanke s nevjerojatnom prednošću od 3:0. U nastavku Cristiane je svojim drugim pogotkom u 52. minuti postavila konačnih 4:0 i izbacila Bayern iz natjecanja. Njemice su večeras bile neprepoznatljive i imale su svega jedan udarac u okvir gola, što je premalo za ovu fazu natjecanja.

U posljednjem susretu između Lyona i Wolfsburga gledali smo reprizu prošlogodišnjeg finala. Francuskinje su se iz Njemačke vratile s prednošću od 2:0, koju su u uzvratu sačuvale. Vučice su pobijedile s minimalnih 1:0 pogotkom Graham Hansen iz kaznenog udarca u 82. minuti, no vremena za preokret nije bilo. U petoj minuti sudačke nadoknade još je i Anna Blasse zaradila drugi žuti karton za Wolfsburg zbog prigovora.

Sutra je pred nama posljednji susret četvrtfinala, u kojem će se sastati Manchester City i danska Fortuna.

Liga prvaka za žene, četvrtfinale, uzvrati:

Barcelona 2:0 Rosengård (Hermoso 52., Mariona 90+4.) – Ukupni rezultat 3:0

Paris Saint-Germain 4:0 Bayern (Delie 4., Cristiane 12., 52., Trana 42.) – Ukupni rezultat 4:1

Lyon 0:1 Wolfsburg (82. – 11m Hansen) – Ukupni rezultat 2:1