Liga prvaka (Ž): Manchester City posljednji polufinalist

Odigrana je i posljednja utakmica četvrtfinala Lige prvaka za žene, čime smo saznali i oba polufinalna para.

Večeras su se na Mini-Stadiumu u Manchesteru sastale Manchester City i Fortuna Hjørring, a engleskinje su pobjedom od 1:0 potvrdile minimalnih 1:0 stečenih u Danskoj i prvi put se, u svojoj debitantskoj sezoni, plasirale u polufinale.

Građanke su od samog početka bile bolje, a do prve prilike došla je Scott, kojoj u desetoj minuti Christensen brani udarac s ruba kaznenog prostora. Minutu kasnije Lawley je pucala pored gola, baš kao i Lloyd u 15. minuti.

Nastavile su domaće nogometašice napadati, pucale su i Asllani i Lawley, no nijedna nije pogodila okvir gola. Prvi udarac za gošće imala je Larsen, koja je pucala ravno u Bardsley. Potom je i Rask za Dankinje pucala u Bardsley, a uslijedila su dva udarca Asllani i Lloyd preko gola.

Konačno, u 41. minuti Manchester City došao je do zasluženog vodstva. Lawley je izvela korner, a desni bek Bronze najviše skočila i zakucala loptu u mrežu te se na odmor otišlo s vodstvom domaće momčadi.

U nastavku smo gledali dosta lošiji nogomet, u kojem su Građanke kontrolirale susret i nisu dozvoljavale Fortuni nijedan udarac. Stokes i Ross imale su prilike, koje su otišle pored gola, a ni Asllani u 68. minuti nije bila precizna. Do kraja vrijedi još izdvojiti i pokušaj Lawley, kojeg je obranila Christensen. Tako je Manchester City zakazao polufinalni dvoboj s braniteljem naslova Lyonom, dok će drugi susret igrati Barcelona i Paris Saint-Germain. Polufinalni susreti na rasporedu su 22. i 23. travnja, dok su uzvrati tjedan dana kasnije.