SP Hokej (Ž): Rusija i SAD pobjedama otvorili natjecanje

Tijekom noći počelo je 18. po redu Svjetsko prvenstvo na hokeju na ledu za žene, koje će se do 07. travnja održati u američkom Plymouthu. Zlato brane upravo reprezentativke domaće momčadi, koje su prošle godine usred Kanade pobijedile domaću momčad nakon produžetka 1:0, dok je brončana bila Rusija, koja je boljim izvođenjem kaznenih udaraca pobijedila Finsku.

Sinoć su odigrani susreti prvog kola u obje skupine. Skupinu A otvorio je upravo susret zemalja, koje su se prošle godine borile za broncu, a i ovaj put Rusija je pobijedila Finsku, završilo je 2:1. Povele su Finkinje u 27. minuti preko Valile, no Rusija se vraća te Kadirova u 43. i Smolentseva 50 sekundi prije kraja donose preokret i pobjedu.

U skupini je ždrijeb također spojio i prošlogodišnje finaliste, a SAD je ponovno pobijedio Kanadu, završilo je 2:0. Povela je domaća momčad u 28. minuti pogotkom Decker, a 15 minuta prije kraja pobjedu je potvrdila Gigi Marvin.

Skupinu B, a ujedno i cijelo natjecanje, pred 428 gledatelja otvorio je susret između Češke i Švicarske, a nakon kaznenih udaraca Švicarke su pobijedile 2:1. Prva trećina prošla je bez pogodaka, dok je u drugoj Vanisova dovela Čehinje u vodstvo i to s igračicom manje. Ipak, tri minute prije kraja Raselli je odvela susret u raspucavanje, a u njima je jedino Huni-Meier zabila gol u četvrtoj seriji i donijela Švicarskoj prvu pobjedu.

U drugoj utakmici iste skupine 480 gledatelja vidjelo je iznenađujuću pobjedu Njemačke nad Švedskom od 3:1. Svi pogotci pali su u drugoj trećini. Njemice su povele s igračicom više u 23. minuti preko Eisenschmid, da bi Johansson samo četiri minute kasnije izjednačila. Međutim, u svega 21 sekundi Anwander i Lanzl su s dva pogotka donijele veliku pobjedu Njemačkoj.