Primera: Atletico Madrid pobijedio Malagu

Posljednju današnju utakmicu 29. kola španjolske Primere odigrali su Malaga i Atletico Madrid, a gosti su na La Roseladi pred 26 912 gledatelja upisali pobjedu od 2:0.

Prvu priliku na susretu imao je Koke, kojemu je Kameni s lakoćom obranio udarac iz šeste minute. Za domaćina prvi udarac uputio je Camacho glavom u 12. minuti, ali pored gola. U 26. minuti Rojiblancosi dolaze do vodstva. Fernando Torres napravio je dvostruko proigravanje s Kokeom, navukao trojicu braniča na sebe i uposlio Kokea, koji dovodi momčad Diega Simeonea u vodstvo.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo dva žuta kartona za goste (Lucas i Savić), ali i ozljedu Miguela Torresa, lijevog beka Malage. U 43. minuti pucao je i Sandro, no Oblak je bio spreman i na odmor se otišlo s 1:0.

U nastavku smo na prvu priliku čekali sve do 57. minute, kad je Kameni krajnjim naporom obranio udarac Torresa, a samo dvije minute kasnije mogao je Rosales izjednačiti, no pucao je preko gola.

I onda, u 74. minuti, gosti rješavaju pitanje pobjednika. Torres je upisao novu asistenciju, a Luis lobom prevario Kamenog i postavio konačnih 2:0. Šime Vrsaljko propustio je susret zbog ozljede koljena.