SP Hokej (Ž): SAD uvjerljiv, prve pobjede Švedske i Finske

Odigrani su susreti drugog kola na Svjetskom hokejaškom prvenstvu za žene i vidjeli smo veliko iznenađenje Finske i deklasiranje od strane SAD-a.

U skupini A braniteljice naslova i domaća momčad SAD-a s nevjerojatnih 7:0 deklasirala je Rusiju. Činilo se da će prva trećina završiti bez pogodaka, no u posljednjoj minuti Kessel je zabila za prednost Amerikanki. U drugoj trećini Coyne je povisila na 2:0, a Lamoureux-Davidson je s dva uzastopna gola povisila na 4:0. U posljednjoj trećini Decker je također zabila dva gola, dok je Coyne svojim drugim golom postavila konačnih 7:0.

Braniteljice srebra, reprezentativke Kanade, u drugom su susretu sa 4:3 poražene od Finske, čime su Skandinavke upisale prvu pobjedu. U 19. minuti Hakala je dovela Finsku u vodstvo, no svega 26 sekundi kasnije Poulin je izjednačila. Ponovno su reprezentativke Finske povele u 22. minuti preko Nieminen, no u 25. minuti Turnbull izjednačuje. Novo vodstvo Finskoj donosi Tapani u 27. minuti, da bi Johnston u 36. sekundi treće trećine ponovno izjednačila. Ipak, 101 sekundu prije kraja Savolainen s igračicom više postiže pogodak vrijedan tri boda.

Njemačka je u skupini B upisala i drugu uzastopnu pobjedu, ovaj put je s minimalnih 2:1 pala Češka. Njemice su u vodstvo došle pogotkom Zorn u 35. minuti, no početkom posljednje trećine Ledlova je izjednačila na 1:1. Ipak, 97 sekundi prije kraja Kluge donosi novu pobjedu Njemačkoj.

Švedska je nakon jučerašnjeg iznenađujućeg poraza upisala prvu pobjedu i to nad Švicarskom, završilo je 2:1. Već u šestoj minuti Hanna Olsson dovela je Šveđanke u vodstvo, a to je ujedno bio i rezultat trećine. Već u četvrtoj minuti nastavka Bullo je izjednačila, no u 47. minuti Lisa Johansson na asistenciju Olsson s igračicom više donosi Blagultu prvu pobjedu.