[VIDEO] Primera: Real uz sudačku pomoć do pobjede, Kovačić zamijenio Modrića

Real Madrid u 29. kolu španjolskog prvenstva s 3:0 pobijedio je Alaves. Ipak, utakmica sa Santiago Bernabeua ostat će u sjeni velike sudačke pogreške, zbog koje je Kraljevski klub i došao do pobjede.

Već u 34. sekundi Ronaldo je iskoristio jednu obrambenu pogrešku gostiju, no pucao je preko gola. Nastavili su Kraljevi s pritiskom, pucali su i Benzema i Bale u 16. i 18. minuti, no nijedan nije pogodio okvir gola. I Dani Carvajal je u 20. minuti pucao preko gola, a osti je ponovio i Isco u 26. minuti.

Prvi udarac u okvir za domaću momčad uputio je Ronaldo, no u 28. minuti pucao je ravno u Pacheca. Ipak, tri minute kasnije Real dolazi u vodstvo. Benzema je primio loptu nalazivši se u zaleđu, a cijela obrana Alavesa stala je i signalizirala pomoćnom sucu da je Francuz u zaleđu. Suci nisu reagirali, a Benzema je proslijedio loptu do Carvajala, koji mu je vraća i Francuz zabija svoj deveti gol ove sezone u ligi za 1:0.

U posljednjim trenutcima prvog dijela Bale se našao u sjajnoj poziciji, no s deset metara pucao je pored gola. Velšanin se prilikom tog udarca malo ozlijedio, no nije bilo ozbiljno i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Reala.

Gosti su nastavak otvorili puno ofanzivnijom igrom i u 48. minuti Deyverson je pucao preko gola. U 55. minuti Ronaldo je postigao gol, koji je opravdano zbog zaleđa poništen. U 60. minuti Edgar se odjednom našao sam pred Casillom, no pucao je pored gola.

Nastavio se gostujući pritisak i u 67. minuti Deyverson je ponovno glavom pucao preko gola. Minutu kasnije neprimjetnog Modrića zamijenio je Kovačić. U 70. minuti i Manu Garcia je glavom pucao pored gola, a Real se konačno probudio i u 83. minuti Bale je pogodio vanjski dio mreže. Dvije minute kasnije Pacheco je lijepo obranio pokušaj Kovačića, a nakon polukontre Isco je povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Nacho iz odbijanca, nakon što je Bale prvotno pogodio gredu iz slobodnog udarca, u 88. minuti.

Real Madrid (4-3-3)

Casilla – Danilo, Varane (Carvajal 11′), Pepe, Nacho (88.) – Isco (85.), Kroos, Modrić (Kovačić 68′) – Bale, Benzema (31.) (Vazquez 81′), Ronaldo

Alaves (5-4-1)

Pacheco – Pinedo, Laguardia, Ely, Feddal, Hernandez – Mendez (Katai 75′), Camarasa, Garcia, Ibai (Romero 69′) – Deyverson

Vrijedi spomenuti i kako je u drugoj utakmici Sevilla na domaćem terenu odigrala samo 0:0 protiv Sporting Gijona i tako ostala na četvrtom mjestu.