[VIDEO] Primera: Rakitić strijelac u Barceloninoj visokoj pobjedi, Neymar i Suarez do rekorda

Barcelona je u 29. kolu španjolskog prvenstva sa 4:1 u gostima pobijedila Granadu i time se vratila na dva boda zaostatka za Real Madridom.

Iako je Barcelona bolje krenula u susret i preuzela inicijativu, domaćini su imali prvi udarac, u 11. minuti Kravets je pucao visoko preko gola. Šest minuta kasnije Rafinha je istegnuo mišić i Luis Enrique morao je uvesti Alcacera.

U 24. minuti vidjeli smo i prvu priliku gostiju. Neymar i Gomes napravili su dvostruko proigravanje, a Brazilac je uposlio Suareza, koji lobom pogađa gredu. Na povratnoj lopti našao se Neymar i zabio, no zbog zaleđa gol mu je bio opravdano poništen. Pucao je Neymar i dvije minute kasnije, no ravno u Ochou.

Nastavili su Katalonci s pritiskom i u 26. minuti Ochoa je prvo obranio udarac Suareza iz daljine pa i Urugvajčev odbijanac, a ponovno je bio uspješniji od Suareza i u 34. minuti.

Pet minuta prije kraja prvog dijela i Ivan Rakitić je pucao, no preko gola, a Blaugrana napokon do vodstva dolazi u 44. minuti. Jordi Alba je poslao dugu loptu preko pola terena, a Luis Suarez lobom sa preko 16 metara prevario Ochou i zabio za 1:0.

U nastavku je već u 47. sekundi Alcacer pucao ravno u Ochou, a u 50. minuti šok za Barcelonu. Iz prvog udarca u okvir Boga je, samo pet minuta nakon što je ušao u igru, izjednačio uz pomoć stative. Pokušao je Neymar odmah vratiti vodstvo Barceloni, no Ochoa je ponovno bio siguran.

18 678 gledatelja vidjelo je novi pogodak u 64. minuti. Suarez se sjajno othrvao dvojice braniča i uposlio Alcacera, koji se našao sam pred Ochoom i zabio za 2:1. Ovom asistencijom Urugvajac je postao prvi igrač ove sezone u ligama petice, koji ima preko deset golova (23) i asistencija (10). Sedam minuta kasnije nakon kornera Mathieu je pucao pored gola, a Enrique se odlučio uvesti i Iniestu, ne bi li sačuvao prednost.

15 minuta prije kraja Perreira je s 20 metara pucao ravno u Ter Stegena, čime je Nijemac upisao svoju prvu večerašnju obranu. Osam minuta prije kraja Uche Agbo dobija drugi žuti i isključujući crveni karton. Samo dvije minute ranije prvog je dobio napucavanja lopte, da bi u 82. minuti srušio Albu i Jaime Latre pokazao mu je crveni karton. Samo 30 sekundi kasnije Rakitić koristi igrača više i povisuje na 3:1. Hrvatski reprezentativac je iz igre izašao u 87. minuti.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Alcacer je prizemno centrirao, a Neymar postavio konačnih 4:1. Brazilac je na taj način postao tek treći Brazilac u povijesti kluba, koji je postigao barem 100. golova za Barcelonu. Ispred njega ostali su još samo Evaristo (105) i Rivaldo (130).

Granada (5-4-1)

Ochoa – Foulquier, Saunier, Lomban, Silva (Cuenca 78′), Litri – Pereira, Agbo, Angban (Boga 46′, 50.), Wakaso – Kravets (Ramos 56′)

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Mascherano, Mathieu, Alba – Rakitić (83.) (Alena 87′), Busquets, Gomes (Iniesta 67′) – Neymar (90+1.), Suarez (44.), Rafinha (Alcacer 17′, 64.)

Vrijedi spomenuti i kako je u drugoj utakmici Valencia na Mestalli pobijedila Deportivo 3:0. Već u osmoj minuti Fajr je mogao dovesti goste u vodstvo, no njegov pokušaj iz kaznenog udarca obranio je Alves. Kazna je stigla samo dvije minute kasnije, kada Garay koristi pomutnju u gostujućoj obrani i zabija za 1:0. U 29. minuti nakon kornera Albentosa je zabio autogol, a konačnih 3:0 postavio je Cancelo nakon soloprodora u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela.