[VIDEO] Francuski kup: Guingamp i Monaco u polufinalu, Subašić na klupi

Odigrane su prve dvije četvrtfinalne utakmice francuskog Kupa i saznali smo prva dva polufinalista.

Najlakši posao imao je Guingamp, koji je igrao protiv jedinog četvrtoligaša Etoile Frejusa i pobijedio s minimalnih 1:0. Jedini gol vidjeli smo u 50. minuti, nakon što je Deauy proigrao Mendyja, koji uz pomoć stative odvodi goste u polufinale.

Utakmica večeri ipak je bila ona između Monaca i Lillea, u kojem je kao pobjednik izašao Monaco i pobjedom 2:1 prošao dalje. Danijel Subašić ovaj susret proveo je na klupi, a umjesto njega branio je De Sanctis.

Domaćin se nakon teškog poraza od Paris Saint-Germaina od 4:1 ipak uspio konsolidirati i imao je terensku inicijativu. Iako nije bilo previše prilika, u prvom dijelu Kneževi su riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 35. minuti Dirar pronašao Germaina, koji se lijepo othrvao Carlensa i zabio za 1:0, da bi deset minuta kasnije Cardona centrirao, a Germain povisio na 2:0.

U 40. minuti Carlens je zaradio i crveni karton, što je dodatno otežalo posao gostima. Do kraja susreta gosti su samo uspjeli smanjiti rezultat. Igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade kad je El Ghazi smanjio i postavio konačnih 2:1.

Ostala dva sudionika polufinala saznat ćemo sutra, nakon što svoje utakmice odigraju Angers i Bordeaux te trećeligaš Avranches i PSG.