[VIDEO] Talijanski kup: Vargićev Lazio preko Rome do finala

Talijanski Kup došao je do polufinala, a večeras je odigran uzvratni susret između Rome i Lazija. Gradski derbi na Stadio Olimpicu prije tjedan dana pripao je Laziju, koji je pobijedio 2:0, a večeras je Roma pobijedila 3:2, no to je bilo nedovoljno za prolaz, te se Lazio plasirao u finale.

Već u trećoj minuti Vučica je mogla povesti, no Džeko je pucao pored gola. Gosti su odgovorili preko Immobilea, no tri minute kasnije je i on pucao pored gola. Prvu priliku El Shaarawy je imao u 20. minuti, no Strakosha je lijepom paradom otklonio njegov udarac.

Sedam minuta prije odmora Lazio je poveo. Immobileov udarac iz daljine obranio je Alisson, no na odbijenu loptu natrčao je Milinković-Savić i baš kao i prije tjedan dana načeo Romu. Međutim, u 43. minuti El Shaarawy je izjednačio nakon prizemnog centaršuta i donio kakvu-takvu nadu za preokret.

Ipak, sve dvojbe oko prolaska u 56. minuti otklonio je Immobile. Iskoristio je odličnu loptu Biglije i našao se sam pred Alissonom te zabio za 2:1. Mogao je Keita samo sedam minuta kasnije potvrditi pobjedu, no pucao je preko gola, što koristi Salah i nakon kornera Emersona ponovno izjednačuje na 2:2.

Do kraja susreta Strootman je za Romu pucao ravno u Strakoshu, a golman je obranio i Salahov pokušaj iz 83. minute. Vučica do pirove pobjede ipak dolazi u 90. minuti kada Nainggolanov udarac brani Strakosha, no Salah svojim drugim pogotkom zabija za 3:2. Ivan Vargić za gostujuću momčad cijeli susret proveo je na klupi. Drugog finalista saznat ćemo sutra, nakon što svoj uzvrat odigraju Juventus i Napoli. Rezultat iz prve utakmice je 3:1 za Staru damu.