[VIDEO] Primera: Aduriz junak Athletica, bitna pobjeda Atletica

Španjolsko prvenstvo nastavlja se preko tjedna, a večeras su odigrane prve tri utakmice 30. kola, u kojima su svi favoriti upisali sigurne pobjede.

U ranije odigranom susretu Athletic Bilbao je s 2:0 pobijedio Espanyol. Junak za Baske bio je Aduriz, koji je postigao oba pogotka. Prvog je zabio u 17. minuti iz kaznenog udarca, da bi 20 minuta kasnije Benat izveo slobodni udarac, a Aduriz poluvolejom postavio konačnih 2:0.

Atletico Madrid upisao je novu, minimalnu pobjedu. Ovaj put na Vicente Calderonu pao je Real Sociedad, a završilo je 1:0. Jedini pogodak 43 132 gledatelja vidjelo je već u 28. minuti, kad je Torres napravio dvostruko proigravanje s Luisom, a Brazilac smireno donio sva tri boda Rojiblancosima. Šime Vrsaljko zbog ozljede koljena propustio je susret.

I u posljednjoj utakmici dana vidjeli smo minimalnu pobjedu, koju je ostvario Villarreal na gostovanju u Sevilli. Betis je poražen s minimalnih 1:0, a jedini gol vrijedan tri boda Žutoj podmornici donio je Adrian, nakon centaršuta Jose Angela u 47. minuti.