SP Hokej za žene: Finska i Njemačka posljednji polufinalisti

Odigrane su četvrtfinalne utakmice Svjetskog hokejaškog prvenstva za žene i poznati su parovi polufinala.

U njega su prošle momčadi Finske i Njemačke. Finska je u prvom četvrtfinalu deklasirala Švedsku u dvoboju Skandinavije, završilo je 4:0. 397 gledatelja vidjelo je kako Finkinje rješavaju pitanje prolaska praktički u prvoj trećini. Već nakon sedam minuta Blagult je bio u zaostatku od dva pogotka, koje su postigle Sakkinen i Valimaki. Na 3:0 u četvrtoj minuti druge trećine povisila je Hiirikoski, da bi Tapani 11 minuta prije kraja postavila konačnih 4:0.

Drugi četvrtfinalni susret bio je puno neizvjesniji, a u njemu je senzacija ovogodišnjeg natjecanja, momčad Njemačke, pobijedila Rusiju 2:1. Iako su Ruskinje povele već u trećoj minuti preko Shokhine, Spielberger je u 35. minuti izjednačila, da bi deset minuta prije kraja Delabre donijela veliku pobjedu Njemicama.

Vrijedi spomenuti i kako su prvu utakmicu razigravanja za ostanak odigrale reprezentacije Češke i Švicarske te da je Češka pobjedom od 4:2 povela s 1:0 u seriji. Krajem prve trećine Vanišova i Mrazova dovele su Češku u vodstvo, koje je Ledlova u 31. minuti povećala na 3:0. Ipak, Švicarke se nisu predavale i smanjile su preko Stalder i Altmann. Međutim, Čehinje koriste igračicu-golmanicu i 18 sekundi prije kraja zabijaju gol u praznu mrežu za potvrdu pobjede.

SP, hokej za žene, četvrtfinale:

Finska 4:0 Švedska

Rusija 1:2 Njemačka

Za ostanak, prva utakmica:

Švicarska 2:4 Češka

Time smo saznali i parove polufinala, koje je na rasporedu u noći sa četvrtka na petak, a igrat će Kanada i Finska te domaćin SAD i Njemačka.