Talijanski kup: Juventus unatoč porazu izborio finale

Juventus je drugi finalist talijanskog Kupa. Nakon što je u prvoj utakmici u Torinu pobijedio Napoli 3:1, u uzvratu je na Stadio San Paolo s rezervnom momčadi izgubio 3:2 te se s ukupnih 5:4 plasirao u finale.

Početak utakmice prošao je u taktičkom nadmudrivanju, a do prve prilike došao je Higuain, no u devetoj minuti pucao je pored gola. Domaćin je odgovorio samo dvije minute kasnije. U stopostotnoj prilici našao se Callejon, no u situaciji jedan na jedan udarac mu je obranio Neto, a odbijenu loptu Zielinski je poslao visoko preko gola.

Uslijedila je gruba igra pa je Luca Banti morao podijeliti žute kartone Rinconu i Cuadradu kod Juventusa te Koulibalyju i Callejonu kod Napolija. U 32. minuti Higuain je odličnim udarcem s 25 metara doveo Staru damu u vodstvo.

Do poluvremena još je Hamšik pucao pored gola, a Koulibaly preko njega pa se na odmor otišlo s vodstvom Juventusa. Nastavak je otvorio Milik udarcem pored gola, što je ponovio i Chiriches u 51. minuti. Međutim, u 53. minuti Hamšik je nakon loše intervencije Alvesa prizemnim udarcem s 15 metara izjednačio.

U 59. minuti Juventus se vraća u vodstvo. Higuain je ispratio centaršut Cuadrada i pod samu gredu zabio za 2:1.

Ipak, samo dvije minute kasnije Neto katastrofalno griješi, a Mertens ponovno izjednačuje. U 68. minuti Napolitanci su i poveli. Callejon je prošao po lijevoj strani i asistirao, a Lorenzo Insigne zabio za preokret i 3:2.

Do kraja susreta nismo vidjeli previše prilika pa se Juventus plasirao u finale. Marko Rog Ivan Strinić nisu ulazili u igru. Tako će Stara dama 02. lipnja po 12. put pokušati osvojiti ovo natjecanje, a protivnik u finale bit će im Lazio, koji je s ukupnih 4:3 izbacio gradskog rivala, Romu.