[VIDEO] Primera: Asistencija Kovačića u Realovoj pobjedi, Osasuna i Malaga do gostujućih pobjeda

Real Madrid u predgrađu je gostovao kod Leganesa i uz minimalne poteškoće upisao 4:2 pobjedu, kojom se vratio na vrh španjolskog prvenstva. Zinedine Zidane u susret je ušao bez Ronalda, Balea, Benzeme i Pepea, dok je Mateo Kovačić igrao svih 81 minutu, a zamijenio ga je Modrić.

Kraljevi su do vodstva došli već u 15. minuti. Asensio je uzeo jednu loptu na sredini terena i povukao polukontru te prizemno centrirao, a James smireno pogodio za 1:0. Samo tri minute kasnije Ramos je proslijedio loptu nakon slobodnog udarca do Morate, koji glavom povisuje na 2:0. U 23. minuti već je 3:0. Kovačić je odličnom loptom pronašao Moratu, a Španjolac lobom vara Serantesa i zabija za 3:0.

Ipak, nisu se domaćini predavali i u 32. minuti Gabriel koristi lošu reakciju Ramosa i smanjuje na 3:1. Samo tri minute kasnije nakon kornera Ramos je sjajno uposlio Luciana, koji smanjuje na 3:2. U nastavku James je izveo slobodni udarac, a Mantovani glavom zabio autogol i postavio konačnih 4:2.

Od ostalih utakmica dvije minimalne 1:0 pobjede na gostovanjima su upisali Osasuna i Malaga. Posljednjeplasirana Osasuna je pobijedila Alaves 1:0 i to pogotkom dvije minute prije kraja. Čaušić je dodao za Berenguera, koji udarcem s 25 metara u same rašlje donosi pobjedu gostima.

I Malaga je upisala gostujuću pobjedu protiv Sporting Gijona i gurnula ga bliže drugoj ligi. Jedini gol pao je u 40. minuti nakon što je Keko prošao po desnoj strani i prizemno centrirao, a Sandro donio pobjedu gostima.

Deportivo la Coruna i Granada remizirali su bez pogodaka, iako su domaćini mogli doći do sva tri boda, no Ochoa je obranio kazneni udarac Borgesu 13 minuta prije kraja.

Primera, 30. kolo:

Leganes 2:4 Real Madrid (Gabriel 32., Luciano 35. / 15. James, 18., 23. Morata, 49. – ag Mantovani)

Alaves 0:1 Osasuna (88. Berenguer)

Sporting Gijon 0:1 Malaga (40. Sandro)

Deportivo la Coruna 0:0 Granada