SP Hokej (Ž): SAD i Kanada u finalu, Rusija peta

Odigrani su polufinalni susreti Svjetskog hokejaškog prvenstva za žene i saznali smo finalistice.

U prvom polufinalu braniteljice srebra, momčad Kanade, deklasirale su Finsku, završilo je 4:0. Skandinavke su dugo odolijevale, no prvi pogodak primile su dvije minute prije kraja prve trećine. Na asistenciju Jenner precizna je bila Potomak. Druga trećina pokazala se ključnom, jer su Poulin i Johnston s dva gola povisile na 3:0. Konačni rezultat postavila je Clark četiri minute prije kraja.

I drugo polufinale bilo je u potpunosti jednosmjerno, braniteljice naslova Amerikanke su s nevjerojatnih 11:0 deklasirale najveću senzaciju ovog prvenstva, Njemačku. Coyne je zabila dva gola, dok su Knight, Stack, Pfalzer, sestre Lamoureux, Keller, Pelkey, Skarupa i Carpenter zabile po jednog.

U drugoj utakmici doigravanja Švicarska je nakon produžetka pobijedila Češku 3:2 i izjednačila na 1-1 u seriji. Povele su Čehinje pogotkom Vanišove u 29. minuti, no do kraja trećine Bullo i Stalder su preokrenule rezultat. U 44. minuti Vanišova je svojim drugim pogotkom odvela susret u produžetak, a u njemu je Meier donijela pobjedu Švicarskoj.

Vrijedi spomenuti i kako je u susretu za peto mjesto Rusija nakon izvođenja kaznenih udaraca pobijedila Švedsku 4:3. Šveđanke su povele dvije minute prije kraja prve trećine preko Fallman, na asistenciju Johansson. Ista igračica već u 42. sekundi druge trećine s igračicom više povisila je na 2:0, no nadu Ruskinjama donijela je Belyakova, koja je u 43. minuti smanjila na 2:1. Smolentseva i Sosina donijele su i preokret Rusiji, ali Winberg dvije minute prije kraja odvodi susret u raspucavanje kaznenih udaraca. Tamo je pogodak Kadirove presudio i donio Rusiji peto mjesto.