[VIDEO] Primera: Villarreal pobijedio Athletic Bilbao u borbi za Europu

Prvu utakmicu 31. kola španjolskog prvenstva pred 18 403 gledatelja na La Ceramici odigrali su Villarreal i Athletic Bilbao, a domaćin je upisao sigurnu 3:1 pobjedu, kojom je preskočio Athletica i skočio na peto mjesto.

Već u prvoj pravoj prilici Žuta podmornica je povela. Castillejov udarac jedan branič je blokirao, no na odbijenu loptu natrčao je Ruiz i zabio za 1:0. Ipak, samo tri minute kasnije Benat je izveo korner, a Laporte izjednačio na 1:1.

Nakon pola sata igre Gaspar je pucao preko gola, da bi dvije minute kasnije Costa pucao ravno u Arrizabalagu. Nastavili su domaćini s pritiskom pa je u 40. minuti Costa također pucao preko gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Već u drugoj minuti nastavka Žuta podmornica je ponovno povela. Soriano je odličnom loptom pronašao Bakambua, koji je lijepo završio akciju i zabio za 2:1. U 52. minuti mogao je Soldado povisiti prednost, no pucao je pored gola.

Napokon su i Baski došli do prilika, no ni Laporte ni Benat nisu pogodili okvir gola. I onda, u 58. minuti dolazi do rješenja utakmice. Nakon slobodnog udarca Ruiz je glavom prebacio loptu do Adriana, koji postavlja konačnih 3:1.

U 67. minuti Aduriz je imao veliku priliku, no pogodio je gredu, da bi sedam minuta kasnije Ruiz dobio izravni crveni karton. Iako su prilike imali i Muniain i Garcia, Fernandez je na vratima domaćih bio nesavladiv i Villarreal je upisao pobjedu.