[VIDEO] Primera: Griezmann golom pet minuta prije kraja donio bod Atleticu u gradskom derbiju

Momčad Diega Simeonea s prethodna tri gradska derbija igrana na Santiago Bernabeu vratila se s pobjedom. Iako se činilo da će Real Madrid upisati pobjedu, Atletico Madrid je u posljednjim minutama stigao do boda i tako učinio bitku za naslov još neizvjesnijom.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi udarac vidjeli smo u 15. minuti, no Oblak je obranio pokušaj Ronalda. Prvu gostujuću priliku vidjeli smo četiri minute kasnije. Pepe je izgubio loptu, a Griezmann povukao kontru, napravio dvostruko proigravanje sa Carrascom i pogodio stativu, da bi i Torres odbijenu loptu poslao u stativu. Ipak, sudac je dosudio zaleđe pa gola ionako ne bi bilo.

U 27. minuti i Casemiro je krivo predao loptu, no Saul je pucao visoko preko gola. Samo minutu kasnije Benzema i Ronaldo napravili su dvostruko proigravanje, no Francuz je pucao ravno u Oblaka, koji loptu izbija u korner, nakon kojeg Bale glavom puca preko gola.

Nevjerojatnu priliku Kraljevi su propustili u 31. minuti. Modrić je presjekao loše dodavanje Gabija i proigrao Ronalda, čiji udarac vara Oblaka, no Savić glavom sa crte izbija loptu u korner. I iz tog kornera Bale je pucao glavom, no ravno u Oblaka. Šest minuta prije poluvremena Ramos je napravio veliku obrambenu grešku, a Griezmann se sjurio na gol Reala, no Navas je izbio loptu u korner i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je u 97. sekundi otvorio Ronaldo, no glavom je pucao pored gola., a minutu kasnije Benzema se na dva metra našao sam pred Oblakom, no pucao je ravno u njega. Ipak, u 52. minuti Real dolazi do vodstva. Saul je igrao rukom i sudac je dosudio slobodni udarac. Kroos ga je izveo, a Pepe glavom od stative zabio za 1:0.

Domaćin je nastavio s pritiskom pa je u 55. minuti Carvajal pucao preko gola. Četiri minute kasnije napokon su i Rojiblancosi zaprijetili u nastavku, no Saul je iz poluvoleja pucao ravno u Navasa. U 60. minuti Torres se iznenadno našao u situaciji jedan na jedan, ali Navas je obranio i njegov pokušaj.

I Marcelo se u 73. minuti odlučio na udarac, no pucao je preko gola. Samo minutu kasnije Griezmann je fenomenalno pucao škaricama, ali Navas je upisao još jednu veliku paradu.

Kad su svi očekivali da će Real mirno privesti utakmicu kraju ukazao se Griezmann, koji je nakon odlične lopte Correje izjednačio na 1:1 svega pet minuta prije kraja i donio bod Rojiblancosima. Luka Modrić igrao je cijeli susret, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Pepe (52.) (Nacho 67′), Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos (Isco 76′) – Bale (Vazquez 81′), Benzema, Ronaldo

Atletico Madrid (4-4-2)

Oblak – Juanfran, Savić, Godin, Luis – Koke, Gabi, Niguez (Correa 62′), Carrasco (Gimenez 88′) – Torres (Partey 78′), Griezmann (85.)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranoj utakmici Espanyol s minimalnih 1:0 pobijedio Alaves. Jedini gol pao je u 56. minuti, nakon što je Lopez iz slobodnog udarca prebacio loptu do Piattija, koji zabija za tri boda.