Premiership: Manchester United i Everton do uvjerljivih pobjeda

U nedjeljnim susretima 32. kola engleskog Premeirshipa sigurne pobjede upisali su Manchester United i Everton.

Danas su odigrana još dva susreta 32. kola engleskog Premiershipa s vrlo očekivanim ishodima.

U ranijem dvoboju Manchester United je gostovao kod fenjeraša Sunderlanda i uvjerljivom 0:3 pobjedom potvrdio status favorita. Dominirali su cijelim prvim poluvremenom, a do pogotka su stigli sjajnim udarcem Zlatana Ibrahimovića s ruba šesnaesterca u tridesetoj minuti. Posao im je olakšao i Sebastian Larsson koji je u 43. minuti dobio izravan crveni karton. Sudac je vjerojatno prestrogo postupio, ali povratka nije bilo. U drugom dijelu Crveni vragovi potvrdili su pobjedu pogocima Henrikha Mkhitaryana u 46. te Marcusa Rashforda u 89. minuti susreta.

U sjajnoj utakmici popodnevnog termina Everton je na Goodison Parku ugostio Leicester City te slavio preokretom 4:2. Poveli su već u prvoj minuti domaći pogotkom Toma Daviesa da bi Lisice preokrenule pogocima Islama Slimanija u četvrtoj te Marca Albrightona u desetoj minuti. Novo izjednačenje svojim prvim pogotkom na utakmici u 23. minuti donosi Romelu Lukaku. Do poluvremena Toffeesi su i poveli, strijelac je bio kapetan Phil Jagielka u 41. minuti. Točku na i postavio je u 57. minuti svojim drugim pogotkom danas te 23. u sezoni Lukaku.

Na ljestvici je i dalje vodeći Chelsea sa 75 bodova, sedam više od Tottenhama. Manchester United je i dalje peti s 57, tri više od Arsenala koji igra sutra. Everton drži sedmo mjesto s 54 boda. Na začelju je uvjerljivo Sunderland s 20 bodova, četiri manje od Middlesbrougha i osam od Swansea. Kolo će sutra zatvoriti Crystal Palace i Arsenal.