[VIDEO] Primera: Livaja sudjelovao u pobjedi Las Palmasa, Eibar na korak do Europske lige

Odigrane su četiri nedjeljne utakmice 31. kola španjolskog prvenstva, a Osasuna je došla do bitne pobjede, kojom je ostala u igri za ostanak, dok je Eibar novom pobjedom došao na korak do Europe.

U najranije odigranom susretu Valencia je u gostima s 3:1 pobijedila Granadu i na taj način gurnula domaćine još bliže drugoj ligi. Igrač utakmice bio je Simone Zaza, koji je zabio dva gola. Prvog već u 19. minuti, centrirao je Montoya, a Talijan glavom zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Santi Mina je centrirao, a Zaza povisio na 2:0. Mina se i sam upisao u strijelce u 55. minuti, nakon što ga je prizemnom loptom pronašao Soler. Za Granadu Ponce se u 65. minuti našao sam pred golmanom i uspio postaviti konačnih 3:1.

Eibar je nanio novi poraz Celti Vigo i skočio na šesto mjesto, posljednje koje vodi u Europsku ligu nagodinu. Već u 13. minuti Kike je iskoristio odlično spuštanje lopte Enricha i zabio za 1:0, da bi u 51. minuti Luna povratnom loptom pronašao Pedra Leona, koji postavlja konačnih 2:0.

Posljednjeplasirana Osasuna upisala je i drugu uzastopnu pobjedu i time uhvatila priključak za klubovima ispred nje. Gosti su u vodstvo došli u 16. minuti. Korner je izveo Tito, a Siovas podmetnuo nogu i zabio za 1:0. Ipak, 20 minuta kasnije Leon iz kaznenog udarca izjednačuje. Do potpunog preokreta dolazi u 71. minuti kada Berenguer pronalazi Leona, koji izbjegava zaleđe i volejom zabija svoj drugi gol za pobjedu.

U posljednjem susretu dana Las Palmas je sa 4:1 razbio Betis. Nakon slobodnog udarca u 44. minuti stvorila se gužva u šesnaestercu gostiju, što je najbolje iskoristio Gomez i zabio za 1:0. U 49. minuti Jese je pronašao Boatenga, koji je izbjegao zaleđe i uz pomoć stative povisio na 2:0. Kapetan Viera je nakon sjajnog soloprodora u 62. minuti zabio jedan od najljepših golova ove sezone za 3:0, da bi bivši igrač Reala Jese osam minuta prije kraja iz kaznenog udarca zabio za 4:0. Konačni rezultat postavio je Navarro poluvolejom dvije minute prije kraja. Marko Livaja u igru je ušao u 77. minuti, dok je Alen Halilović ostao na klupi. Time su Kanarinci i matematički osigurali ostanak u prvoj ligi.

Primera, 31. kolo:

Granada 1:3 Valencia (Ponce 65. / 19., 21. Zaza, 55. Mina)

Celta Vigo 0:2 Eibar (13. Kike, 51. P. Leon)

Osasuna 2:1 Leganes (S. Leon 36. – 11m, 71. / 16. Siovas)

Las Palmas 4:1 Real Betis (Gomez 44. Boateng 49., Viera 62., Jese 82. – 11m / 88. Navarro)