WTA Charleston: Kasatkina do svog prvog trofeja u karijeri

Pobjednica 45. po redu WTA Charleston Opena je Ruskinja Daria Kasatkina. Ona je u finalu nakon sat i sedam minuta igre pobijedila Latvijku Jelenu Ostapenko sa 6:3 i 6:1 i time osvojila svoj prvi veliki trofej u karijeri. Također, postala je tek druga Ruskinja osvajačica ovog trofeja, nakon što je 2006. godine trofej osvojila i Nadia Petrova.

19-godišnja Ruskinja odlično je ušla u prvi set i pri rezultatu 2:2 napravila break. Ipak, Latvijka, inače 66. igračica svijeta, odmah je napravila re-break., no Daria je ekspresno napravila novi break za 4:3. Do kraja prvog seta još je jednom oduzela servis protivnici i osvojila ga sa 6:3.

U drugom setu 42. igračica svijeta pokazala je svoj veliki talent i s pet uzastopnih gemova i dva breaka došla do dvije meč lopte i iskoristila prvu za svoj prvi veliki trofej, čime je postala tek šesta tinejdžerica kojoj je to uspjelo. Ovim uspjehom će vrlo vjerojatno i ući u Top 30 najboljih tenisačica na svijetu.