[VIDEO] Primera: Real Sociedad pobjedom nad Sportingom skočio na šesto mjesto

31. kolo španjolskog prvenstva na Anoeti su zaključili Real Sociedad i Sporting Gijon, a domaća momčad se 3:1 pobjedom vratila na šesto mjesto.

18 917 gledatelja već u trećoj minuti vidjelo je prvi pogodak. Xabi Prieto s desne strane je centrirao, a Willian Jose glavom zabio za 1:0. Pet minuta kasnije mogao je Zaldua povisiti prednost, no glavom je pucao pored gola.

Ipak, u 27. minuti i dolazi do povećanja prednosti domaćina. Prieto je ponovno upisao asistenciju, a Juanmi uz samu stativu zabio za 2:0. Sedam minuta kasnije Berchiche je pogodio stativu i na odmor se otišlo s 2:0.

U nastavku se igra primirila, no domaćin je i dalje pritiskao i imao terensku inicijativu. Cuellar je branio pokušaje Juanmija i Zaldue, no u 77. minuti Zurutuza je nakon soloprodora uposlio Berchichea, koji povisuje na 3:0. Ipak, konačnih 3:1 postavio je Elderson petom tri minute prije kraja.