[VIDEO] Liga prvaka: Ronaldo s dva gola srušio Bayern

Pravu nogometnu poslasticu gledali smo na Allianz Areni, gdje je Bayern dočekao Real Madrid u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. Kraljevski klub nakon preokreta pobijedio je 2:1 i tako je učenik Zidane pobijedio učitelja Ancelottija.

Prvu priliku vidjeli smo u 16. minuti, no Ronaldov slobodni udarac s 24 metra otišao je preko gola. Dvije minute kasnije Benzema je pucao glavom, no Neuer je refleksnom obranom spasio svoj gol. U 23. minuti vidjeli smo i prvi pokušaj domaćih, no Alaba je pucao preko gola.

I onda u 25. minuti Bavarci dolaze u vodstvo. Robben je izveo korner, a Arturo Vidal pobjegao Nachu i glavom zakucao loptu ispod grede za 1:0.

Sjajnu priliku Čileanac je imao i pet minuta prije kraja prvog dijela, no nakon sjajnog soloprodora Robbena glavom je pucao zamalo preko gola. Tri minute prije kraja prvog dijela Neuer je obranio dalekometni udarac Ronalda u korner, nakon kojeg je Kroos pucao pored gola.

Prije odlaska na odmor Carvajal je igrao rukom u kaznenom prostoru i Talijan Rizzoli pokazao je na bijelu točku. Međutim, Vidal je pucao preko gola i na odmor se otišlo samo s minimalnih 1:0.

Već u 97. sekundi nastavka hladan tuš iza Bavarce, Carvajal je centrirao, a Ronaldo izjednačio. U 56. minuti Modrić je odlično centrirao, a Bale glavom sjajno pucao, no Neuer je još ljepšom paradom izbio loptu u korner. Pet minuta kasnije Ronaldo prelagano pada, a Rizzoli nasjeda i dodjeluje Martinezu isključujući crveni karton.

Počeli su Kraljevi koristiti igrača više i u 66. minuti dobru priliku imao je Ramos, no iz slobodnog udarca pucao je pored gola. Sedam minuta kasnije Neuer je obranio pokušaj Benzeme iz blizine, kao i udarac Asensia iz 74. minute.

Prilike Reala su se nastavile, samo minutu kasnije Neuer je jednom rukom zaustavio udarac Ronalda s par metara, no ništa nije mogao u 77. minuti. Asensio je s lijeve strane centrirao, a Ronaldo zabio za preokret. Deset minuta prije kraja Neuer je obranio i pokušaj Modrića, dok je minutu kasnije Marcelo pucao pored gola.

U 82. minuti konačno smo nešto vidjeli i od Bayerna, ali Navas je obranio pokušaj Robbena. Do kraja susreta Ramos je zabio gol, koji je opravdano zbog zaleđa poništen pa Real u Madrid ipak odlazi s minimalnom prednošću. Luka Modrić igrao je do prve minute sudačke nadoknade, kada ga je zamijenio Mateo Kovačić.