[VIDEO] Europska liga: Minimalna pobjeda Celte, Anderlecht remizirao s Unitedom

Odigrane su prve tri utakmice četvrtine finala Europske lige, u kojima su se neki favoriti namučili i nisu upisali pobjede.

Na Amsterdam Areni Ajax je s 2:0 pobijedio Schalke. U 23. minuti Schopf je napravio prekršaj unutar kaznenog prostora, a Rus Karasev pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Klaassen i doveo Nizozemce u vodstvo. Devet minuta kasnije Sanchez je mogao povisiti prednost, no glavom je pogodio gredu i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

U 53. minuti vidjeli smo novi gol u mreži gostiju. Kluivert je prizemno centrirao, a Klaassen svojim drugim pogotkom povisio na 2:0. Inače, Nizozemcu su ovo bili prvi pogotci ove sezone u Europskoj ligi.

U Belgiji Anderlecht je ugostio Manchester United i remizirao 1:1. Crveni vragovi očekivano su bili bolji, Lingard je pogodio i stativu, a svoju dominaciju okrunili su pogotkom u 37. minuti. Valencia je centrirao, Rashfordov pokušaj obranio Ruben, no na loptu je natrčao Mkhitaryan i zabio za 1:0.

Međutim, u nastavku se momčad Josea Mourinha malo opustila, što je rezultiralo s nekoliko dobrih pokušaja domaćih, koji nisu išli u okvir gola. I onda, kad se činilo da će Englezi pobijediti, četiri minute prije kraja ukazao se Dendoncker i nakon centaršuta Obradovića glavom postavio konačnih 1:1. Inače, to je bio prvi udarac na okvir Anderlechta na cijelom susretu.

U posljednjem susretu Celta Vigo je nakon preokreta pobijedila Genk 3:2, no Belgijanci se s dva gola u gostima zadovoljno vraćaju iz Andaluzije. Nije sve po planu krenulo za domaćina, koji je već u desetoj minuti primio gol. Trossard je centrirao, a Boetius glavom u padu zabio za 1:0. Međutim, samo pet minuta kasnije Guidetti je sjajno petom proigrao Sista, koji izjednačuje. U 18. minuti domaćin vodi, a za preokret je zaslužan Aspas, koji je krenuo u soloprodor i s ruba kaznenog prostora zabio za 2:1. Šveđanin Guidetti postao je igrač utakmice u 38. minuti. Nakon odlične asistencije upisao je i pogodak i to nakon dvostrukog proigravanja s Aspasom. Ipak, nakon velike obrambene pogreške Jonnyja, do lopte je iznenada došao Buffel i u 67. minuti postavio konačnih 3:2.

Europska liga, četvrtfinale, prvi susreti:

Ajax 2:0 Schalke (Klaassen 23. – 11m, 53.)

Anderlecht 1:1 Manchester United (Dendoncker 86. / 37. Rashford)

Celta Vigo 3:2 Genk (Sisto 15., Aspas 18., Guidetti 38. / 10. Boetius, 67. Buffel)