[VIDEO] Europska liga: Lyon nakon preokreta pobijedio Mitrovićev Bešiktaš

Sa 45 minuta zakašnjenja odigrala se utakmica četvrtine finala Europske lige između Lyona i Bešiktaša. Za one koji ne znaju, navijači domaće momčadi utrčali su na teren i na taj način prekinuli utakmicu i prije nego što je ona uopće počela, no nakon više od pola sata strasti su se smirile i igrači su mogli izaći na teren. U prvom međusobnom susretu ovih momčadi Lyon je nakon preokreta pobijedio 2:1.

Gosti su imali terensku inicijativu u početnih desetak minuta, no bez pravih prilika, dok je Lyon na drugoj strani u 13. minuti imao veliku priliku, no Lacazette je pogodio vanjski dio mreže. Tri minute kasnije gosti ipak dolaze do vodstva. Nakon kombinacije iz slobodnog udarca Talisca je prizemnom loptom pronašao Babela, koji zabija za 1:0.

Domaćin je mogao ekspresno izjednačiti, no pet minuta kasnije pokušaj Fekira odsjeo je na gredi. U 33. minuti isti igrač pucao je iz slobodnog udarca visoko preko gola, a do odmora smo još vidjeli i pokušaj Marcela glavom, no otišlo je pored gola.

Nastavak je otvorio Mathieu Valbuena. Francuski veznjak u 55. minuti atraktivno je pokušao škaricama, no Fabri je izbio njegov pokušaj u korner. Isti igrač nakon lijepog soloprodora devet minuta kasnije pucao je zamalo pored gola. I Lacazette je imao veliku priliku u 71. minuti, ali ponovno je pogodio vanjski dio mreže.

Kad ne ide, onda ne ide. Nakon kornera Corneta u 78. minuti Tolisso je pogodio stativu, a odbijenu loptu Mammana je poslao visoko preko gola. Ipak, u samo dvije minute Lyon je postigao dva gola i preokrenuo susret.

Prvo je u 84. minuti nakon slobodnog udarca Tolisso primio jednu loptu na pet metara od gola i zabio za 1:1, da bi svega 50-ak sekundi kasnije Fabri napravio veliku pogrešku i išao driblati igrače u svom kaznenom prostoru. To je iskoristio Morel, koji mu je uzeo loptu i postavio konačnih 2:1. Matej Mitrović igrao je do 64. minute u momčadi poraženih.