Bundesliga: Novi poraz Kovača, Kramarić asistirao za pogodak

U prvim subotnjim susretima 29. kola Bundeslige palo je pregršt golova. Naš Kramarić bio je asistent u golijadi Hoffenheima dok je Eintracht Rebića i trenera Kovača upisao novi poraz.

U prvim subotnjim susretima 29. kola njemačke Bundeslige vidjeli smo pregršt golova, a favoriti su uglavnom bili sigurni.

Novi poraz upisao je Eintracht Frankfurt našeg trenera Nike Kovača, izgubili su od Borussije Dortmund 3:1. Borussia je povela vrlo rano, već u trećoj minuti pogotkom povratnika Marca Reusa. Eintracht je izjednačio pred istekom prvih pola sata utakmice, u 29. minuti strijelac je bio Marco Fabian. Ipak, sreća Kovačeve momčadi nije bila dugogo vijeka, samo pet minuta kasnije novo vodstvo domaćima donosi Sokratis. Pobjedu je u 86. minuti potvrdio sjajni Pierre-Emerick Aubameyang. Naš ante Rebić je u Kovačevoj momčadi zaigrao od 56. minute, ali nije uspio utjecati na rezultat.

Pravu golijadu vidjeli su navijači u Sinsheimu gdje je Hoffenheim svladao Borussiju Monchengladbach rezultatom 5:3. Domaći su odlično krenuli u utakmicu te su nakon manje od pola sata već imali dva pogotka prednosti. U devetoj i 24. minuti strijelac je bio Adam Szalai. Gosti su ipak već do poluvremena stigli do izjednačenja pogocima Janika Vestergaarda u 31. te Larsa Stindla u 35. minuti. Ipak, novo vodstvo Hoffenheimu donosi Kerim Demirbay u 58. minuti da bi Mark Uth u 75. minuti donio novih dva razlike. Smanjio je u 78. minuti Mahmoud Dahoud, ali u 89. Demirbay svojim drugim pogotkom postavlja konačan rezultat. Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret na poziciji iza dva napadača te bio dosta dobar, a upisao je i asistenciju za peti pogodak.

Drugoplasirani Leipzig vratio se uvjerljivim nastupima, u ovom kolu kod kuće su slavili protiv Freiubrga 4:0. Već u prvom dijelu su riješili susret pogocima Yusufa Poulsena u 36. te sjajnog Tima Wernera u 42. minuti. Pobjedu je u 51. minuti potvrdio Naby Keita, a točku na i postavio Diego Demme u 90. minuti.

Augsburg je u važnom susretu uzeo tri boda u borbi za opstanak, slavili su 2:1 protiv Kolna. Strijelci za domaće su bili Martin Hinteregger u petoj minuti te u 23. Paul Verhaegh iz kaznenog udarca dok je jedini gol gostiju bio autogol Maxa u 65. minuti.. Slavio je i njihov glavni konkurent Mainz, svladali su Herthu minimalnih 1:0 pogotkom Dannyja Latze u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Slavio je i Wolfsburg kod kuće protiv davljenika Ingolstadta, završilo je 3:0. Vukovi su u vodstvo sitgli autogolom Suttnera u sudačkoj nadoknadi prvog dijela da bi pobjedu potrvdili Yunus Malli u 68. te Mario Gomez u 80. minuti susreta.

Na ljestvici vodi Bayern koji igra kasnije večeras s 68 bodova, Leipzig ima sedam bodova manje iz utakmice više, Hoffenheim je na 54 boda, a Dortmund na 53. Na začelju je uvjerljivo Darmstadt s 15 bodova, 13 manje od Ingolstadta te čak 17 od Augsburga i Mainza.