[VIDEO] Primera: Real u posljednjim minutama preokrenuo Sporting, pogodak Čopa

23 745 na El Molinonu gledalo je susret 32. kola španjolskog prvenstva između Sporting Gijona i Real Madrida. Zinedine Zidane u susret je odlučio ući bez ozlijeđenih Pepea i Varanea, no nijedan od trojca B-B-C (Benzema, Bale, Ronaldo), kao ni Luka Modrić i Toni Kroos također nisu igrali. Ipak, nije mu se to obilo o glavu, pošto je Real pobijedio 3:2.

Prvu priliku vidjeli smo u 12. minuti kad je Danilo odlično centrirao, a Vazquez glavom pucao preko gola. Samo dvije minute kasnije domaćin je poveo. Odličnu asistenciju upisao je Vesga, a Duje Čop iz prve zabio gol za 1:0. To je bio prvi pogodak Sportinga protiv Reala na domaćem terenu nakon nešto više od 22 godine.

Međutim, samo tri minute kasnije Vazquez je dodao za Jamesa, koji proigrava Isca, a on u soloprodoru prolazi kroz dvojicu igrača i izjednačuje. U 27. minuti i Morata je pokušao glavom, ali također je pucao preko gola.

Dvije minute kasnije Isco je pronašao Vazqueza, koji upošljava Vazqueza. Mladi Španjolac proigrava Jamesa, koji preokreće na 2:1, no pomoćni sudac vidio je kako se Vazquez nalazio u zaleđu i opravdano je poništio pogodak kolumbijskog reprezentativca. Sedam minuta prije kraja prvog dijela i Vazquez je pucao preko gola i na odmor se otišlo s 1:1. Zanimljivo, dva pogotka ujedno su bila i jedina dva udarca u okvir u prvom dijelu.

Nastavak je u 48. minuti nevjerojatnom prilikom otvorio Nacho. James je izveo slobodni udarac, a Nachov pokušaj glavom s tri metra Cuellar odlično obranio. Samo dvije minute kasnije domaćin je ponovno poveo. Nakon slobodnog udarca Babin je glavom prenio loptu do Vesge, koji glavom s desetak metara lobom vara Casillu i zabija za 2:1.

Pokušali su Kraljevi odmah izjednačiti, no Cuellar sigurno hvata pokušaj Jamesa iz 54. minute. Ipak, do izjednačenja su došli u 59. minuti. Danilo je centrirao, a Morata uz samu stativu zabio za 2:2. Samo četiri minute kasnije Lopez je krenuo u soloprodor, no pucao je pored gola.

Morata je ponovno glavom pokušao u 65. minuti, no ravno u Cuellara, da bi James 16 minuta prije kraja pucao pored gola. U 81. minuti i Diaz je pucao glavom nakon kornera, no preko gola. I onda, u 90. minuti Isco je udarcem s ruba kaznenog prostora zabio za 3:2 i pobjedu Reala. Duje Čop igrao je do 79., a Mateo Kovačić do 89. minute.

Sporting Gijon (5-4-1)

Cuellar – Castellano, Amorebieta, Babin, Mere, Blanco – Carmona, Alvarez (Afif 90+2′), Vesga (50.), Gomez (Cases 69′) – Čop (14.) (Ndi 79′)

Real Madrid (4-3-3)

Casilla – Danilo, Nacho, Ramos, Coentrao (Marcelo 57′) – Isco (17., 90.), Kovačić (Casemiro 89′), James – Vazquez (Diaz 71′), Morata (59.), Asensio

Vrijedi spomenuti i kako je Deportivo pobijedio Malagu 2:0 u ranijem susretu. Domaćin je poveo u 47. minuti kada Luisinho centrira Joseluu, koji glavom zabija za 1:0. Potvrdu pobjede donio je Mosquera nakon asistencije Juanfrana.