[VIDEO] Primera: Messi s dva gola i asistencijom srušio Real Sociedad

69 uzastopnih utakmica još od 1991. godine Real Sociedad ne zna za pobjedu na Camp Nou, a do pobjede nije došao ni večeras. 81 704 gledatelja vidjelo je pobjedu Barcelone od 3:2, a svi pogotci pali su u prvom poluvremenu.

Prvu priliku vidjeli smo u osmoj minuti, no Berchiche je pucao visoko preko gola. Četiri minute kasnije pucao je i Oyarzabal, no ravno u Ter Stegena. Ponovno je isti igrač pucao i u 13. minuti, ali Nijemac je upisao sigurnu obranu. I onda, u 17. minuti, Blaugrana je iz prve prave prilike povela. Alcacer je gurnuo loptu kroz noge Navasa i dodao za Suareza, koji pronalazi Messija, a argentinski čarobnjak s 25 metara po podu zabija eurogol za 1:0.

Dugo vremena nakon gola gledali smo veliku borbu na sredini terena, uz blagu dominaciju Katalonaca, a u 34. minuti Gomes je pucao visoko preko gola. Samo dvije minute kasnije već je 2:0. Alcacer je petom proigrao Suareza, koji prolazi Zalduu i puca, Rulli brani njegov udarac, no lopta se odbija do Messija, koji povisuje na 2:0.

Tri minute prije odmora nakon puno odbijanja u kaznenom prostoru Inigo Martinez puca, a Umtiti postiže autogol i smanjuje na 2:1. Ipak, samo minutu kasnije Messi pronalazi Alcacera, koji u sami kut zabija svoj peti gol ove sezone i povisuje na 3:1.

Međutim, ponovno se obrana Barcelone opustila i u sudačkoj nadoknadi Jose je centrirao, a Xabi Prieto iz prve smanjio na 3:2.

Leo Messi otvorio je nastavak lijepim pokušajem iz slobodnog udarca, no Rulli je bio na mjestu. Tada je gostujuća momčad preuzela inicijativu i natjerala Barcelonu da se povuče na svoju polovicu. U 72. minuti Illarramendi je pokušao iz daljine, no Ter Stegen je obranio njegov pokušaj.

Luis Enrique vidio je da je njegova momčad umorna i odlučio u igru uvesti Iniestu i Denisa Suareza, ne bi li donio iskustvo i svježinu u sastav. To je rezultiralo udarcem Rakitića s ruba kaznenog prostora, no i njegov pokušaj obranio je Rulli.

U 86. minuti Denis Suarez je pucao ravno u Rullija, a do kraja nije bilo većih prilika i Barcelona je upisala bitnu pobjedu prije utakmice Lige prvaka protiv Juventusa. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret za Katalonce.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti (42. – ag), Alba – Rakitić, Busquets, Gomes (Iniesta 69′) – Alcacer (44.) (D. Suarez 80′), L. Suarez, Messi (17., 37.)

Real Sociedad (4-3-3)

Rulli – Zaldua, Navas, Martinez, Berchiche – Prieto (45+1.), Illarramendi, Zurutuza (Granero 84′) – Vela (Canales 62′), Jose (Bautista 79′), Oyarzabal

U ranije odigranom susretu Atletico Madrid je s 3:0 pobijedio posljednjeplasiranu Osasunu. U 30. minuti Luis je pronašao Carrasca, koji udarcem s 20 metara uz sami kut dovodi Rojiblancose u vodstvo. U 47. minuti isti igrač je nakon centaršuta Gaitana glavom povisio na 2:0, da bi u 61. minuti konačni rezultat postavio Luis nakon asistencije Corree. Vrijedi spomenuti i kako je Sirigu obranio čak dva kaznena udarca Carrascu i Parteyju u 89. i 90. minuti.