[VIDEO] Primera: Alaves pobijedio Villarreal

Posljednju utakmicu 32. kola španjolskog prvenstva na Estadio Mendizorrotzi pred 17 831 gledatelja odigrali su Alaves i Villarreal, a domaća momčad je pobjedom 2:1 skočila na 11. mjesto.

Domaćin je bolje otvorio susret i već u devetoj minuti Fernandez je prvo obranio pokušaj Ibaija i odbijeni pokušaj Kika. Prvu priliku gosti su imali u 18. minuti, no Bakambu je pucao pored gola.

U 35. minuti finalist Kupa je poveo. Nakon centaršuta Gaspar je glavom izbio loptu ravno na nogu Ibaija, koji poluvolejom sa 16 metara zabija za 1:0. Deset minuta kasnije već je 2:0. Kiko je centrirao, a Ely glavom odveo domaćina na odmor s lijepom prednošću.

U drugi dio Žuta podmornica ušla je odlučnije, što je rezultiralo smanjenjem rezultata u 70. minuti. Gaspar je uposlio Bakambua, koji iskosa zabija za 2:1. Imao je isti igrač priliku samo dvije minute kasnije, no glavom je nakon kornera pucao preko gola. Bakambu je i u trećoj minuti sudačke nadoknade imao veliku priliku, ali pucao je pored gola i Alaves je upisao pobjedu.