[VIDEO] Liga prvaka: Atletico remijem kod Leicestera izborio polufinale

Prvi polufinalst Lige prvaka je Atletico Madrid koji je remijem 1:1 kod Leicestera izborio prolaz među četiri ukupnim rezultatom 2:1.

Prvi polufinalst ovogodišnje Lige prvaka je Atletico Madrid. Plasman među četiri najbolja izborili su 1:1 remijem u gostima kod Leicester Cityja.

Prvo poluvrijeme ponovno je bilo dosta slabo, a tom igrom se okoristio gost i poveo 0:1. Nakon toga Leicesteru su bila potrebna još tri pogotka te su krenuli na sve ili ništa. Ipak, stigli su do samo jednog pogotka i ipak ostali bez polufinala.

U početku poluvremena domaći  su bili opasniji. Prijetili su Drinkwater i Okazaki, ali Japancu brani Oblak dok je Drinkwatera blokirala obrana. Sjajno je u 22. minuti ponovno zaprijetio Okazaki, ali udarac odlazi preko vrata.

Sve su to Španjolci kaznili u 26. minuti pogotkom nakon lijepe akcije. S lijeve strane ubacio je Filipe Luis, a u sredini je glavom pogodio Saul Ñiguez. Imao je isti igrač priliku i šest minuta kasnije, ali njegov udarac brani Schmeichel. Još jednu priliku preko Mahreza imao je Leicester, ali i to brani Oblak.

U drugi dio domaći su krenuli puno ofenzivnije, na sve ili ništa. Potpuno su dominirali, a to iskoristili u 61. minuti. Branič je blokirao udarac Chiswella, ali na odbijenoj lopti je prvi Jamie Vardy koji zabija pogodak.

U idućih desetak minuta sjajno su prijetili i Ulloa te ponovno Vardy, ali sjajni braniči Colchonerosa su na pravom mjestu. Imao je i Mahrez priliku iz slobodnog udarca u 76. minuti, ali gađa preko gola. Do kraja Lisice ipak nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti te Atletico prolazi među četiri.