[VIDEO] Liga prvaka: Monaco uvjerljivom domaćom pobjedom izbacio Borussiju

Monaco je još jednom pobjedom nad Borussijom, ovaj puta 3:1 kod kuće potvrdio prolaz među četiri najbolje momčadi kontinenta s ukupnih 6:3.

Monaco je i kod kuće u uzvratnoj utakmici slavio protiv Borussije Dortmund. Večeras su slavili 3:1 i zasluženo prošli među četiri najbolje momčadi ove sezone.

Već prije utakmice ponovno su uznemireni igrači Borussije kada je policija zbog pregleda zaustavila njihov autobus. Utakmica je počela s pet minuta zakašnjenja, ali primjetilo se to na gostujućim igračima u početnim minutama. Kasnije su se uspjeli malo osloboditi, ali bilo je tada već kasno za to. Pred kraj utakmice su se potpuno otvorili, a to su sjajni Monacovi mladići kaznili i trećim pogotkom.

Sjajno je sve krenulo za domaćine. Već u trećoj minuti pucao je Mendy, njegov udarac brani Roman Bürki, ali na pravom mjestu je Kylian Mbappe koji odbijenu loptu sprema u mrežu. Iduću sjajnu priliku imali su gosti u 14. minuti, ali slobodni udarac Nurija Sahina odsjeda na vratnici.

Iskoristili su to igrači iz Kneževine i samo dvije minute kasnije udvostručuju vodstvo preko Radamela Falcaa. Još jednu priliku imala je Borussia iz slobodnog udarca, ovaj puta preko Marca Reusa, ali siguran je Danijel Subašić na vratima Monaca te ostaje 2:0, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Borussia je potpuno napadački krenula u drugo poluvrijeme, a to im se ubrzo i isplatilo. Prvo je u 47. minuti udarac Kagawe zaustavio Subašić, ali minutu kasnije niti on nije mogao ništa. Sjajno je pucao Reus i pogodio za smanjenje zaostatka.

Ipak ni nakon toga nisu uspostavili dominaciju, većinom su pokušavali preko dodavanja u for prema Aubameyangu, ali Gabonac nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti. Skoro su domaći to kaznili u 65. minuti, ali Falcao nije realizirao priliku u šesnaestercu. U 74. minuti ponovno je sjajno reagirao Suba nakon udarca Reusa dok na drugoj strani nisu uspjeli zabiti Lemar i Bakayoko pa je ostalo 2:1. U 81. minuti sjajan potez vuče s klupe Leonardo Jardim kada je ubacio Valerea Germaina koji zabija samo minuti kasnije za konačnih 3:1.

Monaco će naravno biti jedini francuski klub među polufinalistima uz madridske Real i Atletico je torinski Juventus. Ždrijebu će se održati već ovog petka 21. travnja od 12 sati, a mogući su svi parovi.