[VIDEO] Juniorska LP: Salzburg nakon katastrofalne greške golmana Barcelone izborio finale

Na Colovray Sports Centre u Nyonu odigrano je prvo polufinale Juniorske Lige prvaka, u kojem su se sastali Barcelona i Salzburg. Austrijanci su dosada u svakoj utakmici ove sezone zabili gol, a to su napravili i danas i uz katastrofalnu pogrešku vratara Barcelone preokretom pobijedili 2:1.

Već u drugoj minuti austrijska momčad imala je veliku priliku, pošto se Meister našao sam pred Puigom, no Španjolac mu je savršeno obranio udarac. Barcelona je odgovorila tri minute kasnije, nakon centaršuta Cucua Manneh je pucao pored gola. U desetoj minuti za Salzburg je pokušao i Wolf, ali također preko gola, baš kao i tri minute kasnije.

U 19. minuti Blaugrana je povela. Jordi Mboula je u soloprodoru prošao kroz trojicu igrača i odmjerenim udarcem ispod grede zabio svoj peti uzastopni pogodak u ovom natjecanju za prednost Barcelone. Sedam minuta kasnije 17-godišnji Ruiz također je prošao kroz trojicu, no njegov prizemni udarac zamalo je otišao pored gola. Do kraja prvog dijela vidjeli smo po žuti karton na svakoj strani, Montesov za Barcelonu i Berishin za Salzburg i na odmor se otišlo s vodstvom Katalonaca.

U 72. sekundi nastavka ponovno se Wolf našao u prilici, no opet je pucao pored gola. Ipak, Wolf se u strijelce upisao u 63. minuti. Nakon katastrofalnog ispucavanja Puiga Wolf je iz prve pucao i izjednačio na 1:1.

U 71. minuti Patson je imao nevjerojatnu priliku, no s pola metra promašio je prazan gol. 12 minuta prije kraja Montes je pucao pored gola, međutim, šest minuta prije kraja Wolf je prizemno centrirao, a Patson preokrenuo i donio pobjedu Austrijancima.