[VIDEO] Juniorska LP: Branimir Kalaica s Benficom izbacio Real i izborio finale!

Nakon Red Bull Salzburga, saznali smo i drugog finalista Juniorske Lige prvaka. To je momčad Benfice, koja je u drugom polufinalu u reprizi polufinala iz 2014. godine sa 4:2 pobijedila Real Madrid na Colovray Sports Centre u Nyonu.

Već iz prve prave prilike Portugalci su došli do vodstva. Fernandes je prizemno centrirao, a Joao Felix petom matirao Ramosa za 1:0. Samo četiri minute kasnije Kraljevi su mogli izjednačiti, nakon što se Martin našao sam pred golmanom, no Duarte je obranio njegov pokušaj. U 17. minuti već je 2:0. Joao Felipe othrvao se Garcije i Martina i pucao, a lopta je između ruku Ramosa prošla u mrežu i Portugalci su već tada praktički osigurali finale.

A svega dvije minute kasnije Goncalves je s lijeve strane prizemno centrirao, a Felix svojim drugim pogotkom povisio na 3:0. U 26. minuti madridska momčad imala je priliku iz slobodnog udarca s 18 metara smanjiti na 3:1, no Oscar je pogodio stativu.

Ipak, u 28. minuti Real je smanjio prednost Benfice. Diaz je lijepo pronašao Gomeza, koji uz samu stativu smanjuje na 3:1. Novi slobodni udarac imao je Oscar u 34. minuti, ovaj put sa 17 metara, no pogodio je živi zid i na odmor se otišlo s 3:1.

I nastavak su Realovci bolje otvorili i nakon kombinacije iz slobodnog udarca do lopte je došao Seoane i smanjio na 3:2. U 59. minuti Hakimi je imao veliku priliku, no glavom je pucao preko gola, da bi slobodni udarac Valverdea minutu kasnije obranio Duarte.

Kraljevi su i dalje napadali, međutim, Duarte je do kraja susreta zatvorio svoja vrata i odveo Benficu u finale. U posljednjoj sekundi susreta nakon centaršuta Mendes je pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Filipe i svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4:2. U momčadi Benfice mladi hrvatski reprezentativac Branimir Kalaica odigrao je cijeli susret. Finale između Salzburga i Benfice na rasporedu je u ponedjeljak od 17 sati.