Liga prvaka (Ž): Lyon i PSG na korak do finala

Odigrane su prve polufinalne utakmice Lige prvaka za žene, u kojima su francuske momčadi očekivano upisale pobjede i došle na korak do finala.

U prvom polufinalu igranom na Mini-Stadium u Manchesteru Manchester City izgubio je od Lyona 3:1 i praktički ispao iz borbe za finale. Francuska momčad povela je već u drugoj minuti. Carli Lloyd napravila je prekršaj u svom kaznenom prostoru i Katalin Kulcsar pokazala je na bijelu točku. Sigurna izvođačica bila je Saki Kumagai i Lyon je već poveo. Međutim, svega osam minuta kasnije iz prvog i jedinog udarca u okvir Građanke su izjednačile preko Šveđanke Kosovare Asllani. Samo šest minuta kasnije Lyon ponovno vodi. Abily je dodala do Marozsan, koja s desetak metara zabija za 2:1. Gošće su konstantno napadale i dominaciju u konačnici okrunile u 68. minuti. Slobodni udarac izvela je Houara-D’Hommeaux, a Le Sommer glavom postavila konačnih 3:1. Imale su engleskinje priliku za smanjenje rezultata u 88. minuti, no McManus je pogodila stativu i ostalo je 3:1.

Drugo polufinale bilo je ono igrano između Barcelone i Paris Saint-Germaina na Mini Estadi u Barceloni. Iako je Blaugrana imala veći posjed lopte i provodila više vremena na gostujućoj polovici, Parižanke su svojom kvalitetom opravdale ulogu favoritkinja i također pobijedile 3:1.

Iz prvog udarca na susretu gošće su povele. Igrala se 26. minuta kad je Diallo centrirala s lijeve strane, a Delie primila loptu i iz okreta svladala Panos za vodstvo PSG-a. A iz drugog udarca na utakmici već je bilo 2:0. Delie je u 36. minuti centrirala, a Cristiane glavom povisila na 2:0. Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 53. minuti. Cristiane je nakon oduzete lopte Delie uposlila Tranu, koja u same rašlje zabila za 3:0. Ipak, u 89. minuti tračak nade za uzvrat u Parizu Katalonkama donosi Latorre. Ona je nakon sjajnog centaršuta Alexije s preko pola terena uspjela primiti loptu pokraj Delannoy i smanjiti na konačnih 3:1.

Liga prvaka za žene, polufinale, prvi susreti:

Manchester City 1:3 Olympique Lyonnais (Asllani 10. / 2. – 11m Kumagai, 16. Marozsan, 68. Le Sommer)

Barcelona 1:3 Paris Saint-Germain (Latorre 89. / 26. Delie, 36. Cristiane, 53. Trana)

Uzvratni susreti na rasporedu su u subotu 29. travnja, a po svemu sudeći očekuje nas francuski derbi u finalu.